worden aangeboden aan de directeur van het Zeeuws Archief en de gemeentearchi varis van Vlissingen. Evenals de burge meester van Veere en de voorzitter van de Boerderijenstichting Zeeland zullen zij kort ingaan op het belang van de bijeenge brachte gegevens. Deze avond - met iets extra's bij de koffie - wordt georganiseerd in samenwerking met de sinds 1 april 2001 bestaande Stich ting Cultureel Erfgoed Zeeland. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, aanvang 20.00 uur. Woensdag 27 februari 2002 Hoe komt het weerbericht tot stand? Dit is de titel van de lezing van onze bekende Zeeuwse weerman Jos Broeke. Zijn inleiding laat hij vergezeld gaan van dia's met weersituaties en vervolgens laat hij ons kijken naar enkele weerstations en de weerkamer en studio van Omroep Zee land. Na alle instrumentele geweld (satel lieten, radar enzovoorts) bekijken we dia's van wolken, waaruit we zelf een weersver wachting kunnen maken. Voor het aan schouwelijk onderwijs brengt Jos Broeke wat instrumenten mee. Hij zal ook ingaan op de geschiedenis van het Vlissingse weerstation. We zijn ervan overtuigd dat Jos Broeke ons een boeiende avond zal bezorgen en er zullen ongetwijfeld veel vragen zijn. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, aanvang 20.00 uur. Woensdag 27 maart 2002 Vlissingen schreef wereldgeschiedenis Deze avond zal onze gastspreker Leo de Coninck een inleiding houden over de gebeurtenissen van 6 april 1572 en zijn stelling "In Vlissingen werd wereldgeschie denis geschreven!" Maar hij zal deze histo rische gebeurtenis eerst in een breder per spectief plaatsen. Spreker zal een over zicht geven van de rol van Nederland, in welk geval de Zeven Provinciën, in de wereld van de zeventiende en achttiende eeuw, op staatkundig gebied en als initia tor van allerlei moderniseringen in landen die later groot zijn geworden (de Verenigde Staten, Brazilië, India, Indonesië, Japan, Engeland). Ook binnen Europa de rol als hoeder van godsdienstvrijheid, persvrij heid, tolerantie en wetenschap. En zo belanden we dan weer terug bij de gebeur tenissen van die zesde april 1572. Tot slot zal de heer De Coninck het op prijs stellen vragen te beantwoorden en eventueel de discussie aan te gaan. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, aanvang 20.00 uur. Woensdag 24 april 2002 Op deze avond vindt de jaarvergadering plaats. Tijdens het huishoudelijk gedeelte komen als altijd onder meer de volgende punten aan de orde: jaarverslagen secretaresse en penningmeester, verslag kascommissie, begroting en beleid bestuur en (herbenoe ming bestuursleden. In De Wete van april 2002 vindt u een uit gebreide agenda. Het programma na de pauze zal eveneens in de april-Wete en op de website gepubliceerd worden. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, aanvang 20.00 uur.

de Wete | 2002 | | pagina 50