Voor de vitrine van het Zeeuws Archief aan het Hofplein te Middelburg zijn raritei ten uit de verzameling van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen geselecteerd. Wie zegt de naam Baron Chassé nog wat? Van deze militaire krijgsman ligt een pijpenpeuter in de vitrine met het opschrift "Heldenroem 1832". In dat jaar verdedigde hij de stad Antwerpen tegen de Fransen. In de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kou- steensedijk te Middelburg staat een vitrine met schoolvoorwerpen, waaronder een schoolplak. Met deze plak werden de schoolkinderen bij wijze van straf op de binnenkant van hun hand geslagen. De school in Nisse schonk de plak in 1929 aan het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. De Drvkkery aan de Markt te Middelburg heeft een aantal oude kinderspelen in de vitrines liggen. Het spel Solitair wordt nog steeds gespeeld, maar wie kent het Klop- spel en het Knibbelspel? De voorwerpen die in de kleine expositie 'Zeeuws Museum op reis' getoond worden, zijn een selectie van de voorwerpen uit de 'schoonmaakstraat'. Bij het uitpakken van de dozen en de schoonmaakwerkzaam- heden stuiten de medewerkers van het Zeeuws Museum vaak op leuke voorwer pen. Regelmatig komen zij wonderlijke rari teiten of bijzondere voorwerpen tegen die tot voor kort een stil bestaan op het depot leidden. De expositie 'Zeeuws Museum op reis' is op deze manier een goede gele genheid om de objecten aan het publiek te tonen. Voor groepen op reservering bestaat tot 1 maart 2002 de mogelijkheid van een rond leiding in het Zeeuws Museum door de schoonmaakstraat. Afspraken kunnen gemaakt worden voor maandag, dinsdag en donderdag tussen 11.00 en 15.00 uur. Voor meer informatie: Zeeuws Museum, tel. 0118- 626655. Aanvulling website Inpoldering Noord-Walcheren De website www.inpoldering-noordwalche- ren.com werd vorig jaar voor het eerst gepresenteerd op een bijeenkomst van de HKW. In de vorige Wete werd melding gemaakt van enkele nieuwe pagina's. Daarbij was onder andere ook een web pagina over de kustlijn van Walcheren in de vijftiende eeuw, gebaseerd op de bekende zestiende-eeuwse kaart Panora ma van Walcheren en op het verslag dat Arent Jans Boom maakte van de kust van Walcheren in 1546. Dit verslag werd aan geboden aan keizer Karei V. Werd in de vorige uitgave van De Wete verwezen naar de webpagina waarin het kustgedeelte tussen Veere en (ongeveer) Oranjezon werd behandeld (Kustlijn. 1546. Oost), nu is er een webpagina (Kustlijn. 1546.West) toegevoegd met daarin het gedeelte tussen Oranjezon en Westkapel- le, compleet met kaart. Upgrades verschij nen enkele keren per jaar. Hiervan wordt in De Wete melding gemaakt.

de Wete | 2002 | | pagina 52