/G Van de redactie wie. Dit is het eerste nummer van alweer een nieuwe jaargang, de 31ste. De dertigste jaargang hebben we afgesloten met een extra Wete, zijnde de inhoudsopgave van alle Wete's verschenen vanaf het begin, in 1971, tot en met 2001. Deze Wete biedt ook weer een keur aan onderwerpen. We beginnen met een artikel van de heer J. Kaljouw over de vesting Vlissingen. Deze bijdrage is een vervolg op het artikel dat hij in De Wete van juli vorig jaar schreef over Walcheren ten tijde van de Belgische Opstand in de jaren 1830 en 1831Nu vertelt hij meer over de militaire verdediging van het strategisch gelegen Vlissingen. In de stad waren heel veel mili tairen gelegerd wier aanwezigheid een groot stempel op het dagelijks leven drukte. De heer Cijvat uit Zoutelande wijst ons op een interessant boekwerkje uit 1855. Het is een boekje met omrekentabellen van oude landmaten naar de sedert het begin van de negentiende eeuw voorgeschreven maten van het metrieke stelsel. De heer Cijvat komt echter tot een verrassende conclusie die ons, nu we alles in euro's moeten omrekenen, wel zai aanspreken. De heer Terlouw uit Heemstede heeft vier jaar geleden in een Wete al eens iets geschreven over walvissen. Op basis van gedegen onderzoek naar wat er in kronie ken over walvissen wordt vermeld, meent hij achterhaald te hebben wanneer het fraaie zestiende-eeuwse Panorama van Walcheren van Antoon van den Wijngaer- de is gemaakt. De heer De Jong uit Vlissingen laat ons kennismaken met de zogenaamde levens- kist. Een oude kist bevat door hemzelf bij eengebrachte objecten die herinneren aan het leven van zijn grootvader. Een dergelij ke kist maakt een stuk familie- en streek- t geschiedenis tastbaar voor familieleden. Hierna volgen drie artikelen die een reactie met aanvulling betreffen. Als eerste Jan Moekotte uit Middelburg op het door hem zelf geschreven artikel over gebakken straatnaambordjes in de hoofdstad in De Wete van juli vorig jaar. Hij houdt zijn ogen nog steeds goed open en bemerkte in de Latijnse Schoolstraat twee straatnaam bordjes op elkaar. Hij heeft een ladder gepakt en is gaan kijken. Het verslag van zijn actie kunt u in deze Wete lezen. De heer Kaljouw schreef behalve het arti kel over de vesting Vlissingen een reactie op het artikel van C. de Visser in De Wete van oktober vorig jaar over het Welzingse pad. De heer Kaljouw kent dergelijke pad jes van vroeger en hij verzucht: "Wat was Walcheren toen toch mooi." De laatste reactie is van de heer Cijvat. Hij meent dat Frans van den Driest in zijn arti kel over Adriaan Kodde in De Wete van april vorig jaar abuis is geweest en dat een ander jongetje indertijd voor een peer op de foto is gezet. Oordeelt u zelf. Frans van den Driest vertelt in 'Vadertje' over bedevaarten die mensen in de late Middeleeuwen moesten houden om een straf te ondergaan. Verder worden drie nieuwe uitgaven voor u nader toegelicht. De Heemkundige Kring Walcheren is nu ook via een eigen website op internet te bereiken. Via deze website kunt u makke lijk contact met onze vereniging zoeken en vragen aan ons stellen. Voor geïnteres seerden is het mogelijk om zich via de website op te geven als lid. Ook kunt u ons een e-mail sturen. Voor degenen die deze begrippen nog niet helemaal duidelijk zijn, wordt op pagina 35 e.v. uitgelegd wat inter net, website en e-mail precies inhouden. Volgen nog de verslagen van twee activi-

de Wete | 2002 | | pagina 6