Een ander jochie? Voor een peer op de foto. Een reactie De herinnering aan die leuke padjes brengt je in een absoluut nostalgische stemming. Wat was Walcheren toen toch mooi. Dat is het trouwens nog, maar niet meer zoals het geweest is. Het was, zoals de heer De Visser schrijft, een genot om langs die paden te lopen. Je kon er met droge voeten overheen en je liep midden tussen de korenvelden en wei landen (heggenlandschap) langs fraai beplante boerderijen en soms ook langs boomgaarden. J. Kaljouw Werendijke behoorde met de dorpen Koude- kerke, Biggekerlce, Zoutelande, Oost- en Wesf- Souburg en Ritthem tot de Landsvierschaar Vlissingen. Als De Wete in de brievenbus valt, wordt deze door mij van begin tot eind gelezen. In elk artikel staat namelijk wel eens iets interessants. Zo viel ook De Wete van april 2001 in de brievenbus. Daarin stond een artikel van Frans van den Driest over Adri- aan Kodde, die voor een peer op de foto werd gezet als 'hengelaar'. Nu heb ik, als enthousiast verzamelaar van foto's en ansichtkaarten van Zoutelan de en Valkenisse, precies dezelfde ansicht kaart in mijn verzameling. Mij was altijd verteld dat het hier Stoffel Wijkhuys betrof. Daarom ben ik op onderzoek uitgegaan. Ik boorde eerst mijn gebruikelijke 'bronnen' aan: de oudere inwoners van Zoutelande, maar daarmee kwam ik niet veel verder. Het was dus zoeken naar familie of een andere verzamelaar die een naam bij de kaart zou kunnen noemen. Een collega verzamelaar wist te melden dat zijn oude tante op de kaart had gezet dat het wel om Zoutelande gaat, maar dat ze niet wist wie het afgebeelde jongetje is. Op Zoutelande heeft altijd een Stoffel Wijk huys Azn. gewoond, maar bij zijn familie kwam ik ook niet verder. Deze Stoffel had

de Wete | 2002 | | pagina 29