www.hkwalcheren.nl De website van de Heemkundige Kring Walcheren Toen eind 1999 aan het bestuur werd voor gesteld om voor de Heemkundige Kring Walcheren een website voor het internet te ontwikkelen, leek dit een revolutionair idee. De ontwikkelingen de laatste jaren hebben echter laten zien dat het internet voor instellingen, bedrijven, verenigingen en stichtingen een must is geworden. Internet biedt een eenvoudige, snelle en flexibele mogelijkheid jezelf en het product dat je maakt of hetgeen waar je voor staat onder de aandacht te brengen. Die aandacht is wereldwijd en 24 uur per dag beschikbaar. Spinnenweb Internet is een grote aaneenschakeling van netwerken van computers over de gehele wereld, ledereen die over een com puter en een internetaansluiting beschikt, kan informatie over alle onderwerpen die op de wereld beschikbaar zijn, raadplegen. Er kan heel gemakkelijk contact worden gelegd. Niet alleen met instellingen en organisaties, maar ook mensen zelf kun nen met elkaar in contact komen. Het woord 'web' geeft duidelijk aan dat de ver binding van al die computernetwerken te vergelijken is met een spinnenweb. Als je op één punt begint met zoeken, dan kun je alle kanten op en kun je ook overal komen. Een website bestaat uit een of meerdere pagina's waarmee een instelling, een bedrijf, organisatie of privépersoon zijn of haar informatie presenteert. Een dergelijke site kan dienen als folder waarin informatie over de instelling, de persoon, een be paald onderwerp of een thema is te vin den. Die informatie kan ook meer inhoude lijk zijn en zaken bevatten die doorgaans in boeken of tijdschriften zijn te vinden. De opmars van internet in onze samenle ving is gigantisch. Per dag komen er wereldwijd één miljoen websites bij en steeds meer mensen beschikken over een computer met internetaansluiting. Adres De belangrijkste voorwaarde om met een eigen site op het wereldwijde netwerk aan wezig te kunnen zijn, is het hebben van een zogenaamde 'url', dat betekent in het Engels - de taal van internet - unique resource locator, zeg maar een adresaan duiding of een soort telefoonnummer, maar dan in de vorm van een naam. Voor de HKW hebben we gekozen voor 'hkwalche- ren'. Het adres 'hkw' was al geclaimd en de volledige naam als url is eigenlijk te lang. De naam 'Walcheren' is niet toege staan; deze is gereserveerd voor de gemeente Walcheren die over een jaar of vijfentwintig zal ontstaan uit de huidige Walcherse gemeenten. Er is een instelling die alle gewenste en beschikbare adres sen registreert, waardoor wordt voorkomen dat hetzelfde adres meerdere keren wordt gebruikt. Deze instelling heet Domeinbank. Elke adresaanduiding voor internet begint met drie w's, die staan voor het woord worldwideweb (wereldwijd web). Als de site op een computer in Nederland beschik baar is, komt er na de naam nog de aan duiding '.nl'. De site van de HKW is beschikbaar op een computer van het bedrijf InterNed Services in Purmerend. Opzet De site is ontwikkeld door Leo Hollestelle, eindredacteur van De Wete. De vormge ving en de techniek van de site zijn ge-

de Wete | 2002 | | pagina 39