openbare aanbesteding, maar als het geboden bedrag te laag was dan zou de sloop alsnog onderhands geregeld wor den. Het huisje werd afgebroken, de oprit naar het Molenwater verlegd en er werd nieuwe klinkerbestrating aangebracht. Verder wer den in de Bleek drie sifons (kolken) de Bleek. Niettemin handhaafde de ge meente haar plan. Er speelde trouwens nog meer. De liquida- teuren van Belderok en Van Roo hadden een bezwaarschrift ingediend tegen het ontwerp-rooilijnbesluit. Zij vreesden schade te zullen ondervinden bij uitvoering ervan. Over de kwestie werd overleg gevoerd met geplaatst. De Haringplaats werd ook ver beterd; daar werd een bestrating van keien aangelegd. Nieuwe rooilijn In december 1934 stelden B. en W. de raad voor enkele perceeltjes grond (30 m2) in de Bleek aan de kant van het Molenwa ter te kopen. Het voorstel werd door de raad goedgekeurd. Ook dienden B. en W. bij de raad en de Commissie van Fabricage een ontwerp in voor een nieuwe rooilijn. De mening van de commissie was daarover verdeeld, vooral met betrekking tot de breedte van De 'eerste' poort, onderdeel van het complex van de firma Belderok en Van Roo. (Zeeuws Archief, HTA Gemeente Middelburg, ansicht kaarten) de Inspecteur van de Volkshuisvesting. Die had geen bezwaren tegen de voorgestelde rooilijn, maar vond wel dat die binnen een redelijke termijn moest worden ingevoerd. De gemeente was het met die opvatting eens. Verder zag zij mogelijkheden om door middel van grondruil met de eigenaren van Sint Joris een oplossing met betrekking tot enkele percelen in de Bleek te vinden. Een voorstel waarbij ook arbitrage tussen

de Wete | 2002 | | pagina 25