De nieuwe poort tussen de Bleek en de Haring plaats. (Zeeuws Archief, HTA Gemeente Mid delburg, nr. A1139) sloop begin 1943 heeft plaatsgehad. Deze veronderstelling wordt bevestigd door een kadastrale meting van april 1943 en de vraag om een vergunning tot verbouwing door G. Tilroe, bewoner van Bleek 2, in september 1943. Door de sloop van de poort was de bin nenmuur van zijn huis buitenmuur gewor den waardoor de gevel gereconstrueerd moest worden. Onder leiding van het bouwbureau Walcheren kreeg aannemer Groosman uit de Korte Delft opdracht het werk uit te voeren. In 1956 kwam de kwestie nog eenmaal aan de orde. Het ministerie tikte de gemeente Middelburg op de vingers. De voormalige Stichting Herbouw Walcheren had voor de gevelconstructie van Bleek 2 indertijd 2.305,- betaald en geboekt onder herstel oorlogsschade. Het ministe rie was het daar niet mee eens. Het betrof in dit geval geen herstel van oorlogsscha de, maar aanpassing van een ter plaatse gewijzigde situatie. Boekhoudkundig werd de kwestie rechtgezet, waarmee het vijf jarige leven van de poort in de Bleek ook administratief kon worden afgesloten. Jules Braat Geraadpleegde bronnen Zeeuws Archief te Middelburg: - Handelingen van de Gemeenteraad Middel burg. - Archief Stichting Herbouw Middelburg. - Archief Gemeentewerken Middelburg. - Archief Sociëteit Sint Joris. - Adresboeken Middelburg. Correspondentie met de Kamer van Koophan del te Middelburg. Met dank aan het Kadaster te Middelburg voor het beschikbaar gestelde materiaal.

de Wete | 2002 | | pagina 28