onder meer te zien zijn dirigeerstokken en zijn in druk verschenen Zeeuws Volkslied. De negentiende en twintigste eeuw brach ten de Zeeuwen grootse uitvoeringen in concertzalen en kerken. Aan de hand van onder meer composities van in het verleden in de provincie werkza me en hoorbare toonkunstenaars, verklan kingen van enkele composities, muziek instrumenten, portretten en archiefstukken, geeft de tentoonstelling een impressie van de actieve en passieve muzikale belang stelling voor de werelden van muziekcolle ges van de Zeeuwse steden, privéperso- nen, organisten en concertbezoekers van de zestiende tot in de eerste helft van de twintigste eeuw. Tien componisten staan centraal in de ten toonstelling: Ghiselin Danckerts, Johan Snep, Pieter Bustijn, Ernst Christian Graf, Willem Lootens, Christian Friedrich Ruppe, Charles Hofmann, Samuel Samehtini, Gerardus von Brücken Fock en Jan Morks. Zij gaven het muzikale leven van de pro vincie een eigen klank, die tot op de dag van vandaag in de landelijke muziekhisto- rie doorklinkt. Het Zeeuws Archief vindt u aan het Hof plein 16 te Middelburg, tel. 0118-678800. Kopergravure door D. Veelwaard, 1785, naar tekening van J. Arends. Zeeuws Archief, Zeeuws Genootschap, Zelandia Illustrata, deel II, nr. 691) De toegang is gratis en de openingstijden zijn maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Scheurbuik en Scheepsbeschuit Van 28 juni 2002 tot en met 11 januari 2003 is in het Zeeuws Archief de expositie

de Wete | 2002 | | pagina 49