Verder nog wat meubelen. In totaal zijn er die dag 417 artikelen openbaar te verko pen. De mensen komen van heel Walche ren naar de boerderij. In het proces-ver baal van de openbare verkoping staan ongeveer 150 verschillende namen. Het zal die dag gezellig druk zijn geweest op Vlugtenburg. Om negen uur begint de ver koping in aanwezigheid van notaris Antho- nie Martinus Tak en notarisklerk Gerhard Johan Nijland. Behalve een heleboel kleine zaken als zeilen, manden en gewichten, staan de ploegen, de eggen en de menwa- gens netjes uitgestald. De voorwerpen wis selen in rap tempo van eigenaar. Zelfs J.H. de Fremery koopt een zeis voor 1,20. 's Middags verkoopt men het vee. Bij de schuur staat een wagen met daarop de notaris, de klerk en de afslager. Men brengt een koe bij de wagen. De afslager leest eerst de levensgeschiedenis van Bontje, Klara 3 of Berta voor: hoe oud het beest is, hoeveel kalfjes het heeft gehad, of ze misschien 'in blijde verwachting' is. Dan begint het bieden. "Niemand meer dan honderdachtennegentig gulden? Nie mand? Honderdachtennegentig gulden voor P. Barendse senior te Ritthem." Zijn naam wordt genoteerd. De paarden wor den voorgereden, zodat iedereen de die ren goed kan zien. W. Sohier uit Vlissingen Vlugtenburg vanaf Rijksweg A58 gezien. Links de achterzijde van het woonhuis. Daar naast het lange lage gebouw dat dient als werk- tuigenloods. In het midden de Middelburgse Lange Jan. Rechts staat het wagenhuis (het vroegere koetshuis) en daarnaast de schuur. (Foto Leo Hollestelle) koopt de "hond met kot" voor 0,20. Een zekere J. de Visser uit Aagtekerke koopt een koperen ketel voor 0,90. Zou dit Jacobus de Visser, de toekomstige pachter zijn? Na nog wat meubilair en kleine spulletjes is de koopdag voorbij. Het hof stroomt leeg. De opbrengst is niet slecht, er is voor 6.567,95 verkocht. Pieter kan gaan ren tenieren. Overdracht Op 28 juli 1902 wordt in opdracht van Johanna Hisser de hofstede Vlugtenburg met bouw- en weilanden in het koffiehuis De Zwaan te Oost-Souburg openbaar ver kocht. Het eerste perceel dat wordt aangeboden bestaat uit een woonhuis, twee schuren, wagenhuizen, varkenshokken en verdere timmer, erf, moesland, boomgaard, wei land, water en dreef, groot vier hectaren, twintig aren en achtenzestig centiaren.

de Wete | 2002 | | pagina 27