lieden en marskramers met hun koopwaar op de rug langs het pad liepen. Het moet dus ook al een oude naam zijn. De naam Stenen Pad of voetpad is ook al heel oud, hetgeen blijkt uit een akte van 17 november 1643. Op die dag leende Corne lls Jansen, waard op de Groote Abeele, geld voor een hofstede aldaar van sieur andere Seisweg, Walcherseweg en Middel- burgseweg. In het verleden, toen de straatnamen nog niet door een gemeenteraad vastgesteld werden, ontstonden ook wel eens namen in de volksmond. Een weg die aangelegd was met uitsluitend zand - en die waren er vroeger veel - werd bijvoorbeeld spontaan Lowijs Lowijssen, wijnkoper in Middelburg. Als belendingen (perceelsscheidingen) werden opgegeven: oost 's Heeren weg (straatweg), zuid "den Steenen voetpadt", west en noord Stoffel Taerlinck. Op de vraag hoe het komt dat er twee namen aan één padje gegeven werden, is niet gemakkelijk een antwoord te geven. Naar de precieze oorzaak kunnen we slechts gissen. Overigens komt het wel vaker voor dat straten of wegen in de loop der jaren verschillende namen dragen. De weg tussen Middelburg en Grijpskerke heeft er ook verschillende gehad, onder Op de kaart van Vlissingen in de Gemeente atlas van Kuyper uit 1866 staat het Vlissingse deel van het Koopmansvoetpad afgebeeld. Zandweg genoemd. Die straatnaam bestaat nog steeds, onder andere de Zandweg in Ritthem. Een weg met straat stenen kreeg de naam Stenen Rijweg. Als er dan in later tijd een nieuwe naam aan gegeven werd, bleef de oude naam in de volksmond toch gehandhaafd. Zo zou het ook met het Stenen Padje gegaan kunnen zijn. De naam Koopmansvoetpad klinkt ook wat

de Wete | 2002 | | pagina 38