Financiën Met de komst van de euro is besloten het lidmaatschap van 20,- per jaar om te zetten naar 9,10. Commissie Veldnamen Het doel van de Commissie Veldnamen Walcheren is het op een wetenschappe lijke manier verzamelen van vroeger gebruikte veldnamen op Walcheren. Inmiddels zijn er vijf veldnamenboeken verschenen. De voorbereidingen voor een volgend veld- namenboek of -boeken (Arnemuiden, Kleverskerke, Nieuw- en Sint Joosland, Grijpskerke, Sint Laurens, Oost- en West- Souburg, Middelburg en Vlissingen) zijn sinds 1997 in volle gang. De Wete Ook in 2001 verscheen ons verenigings orgaan weer elk kwartaal met allerlei wetenswaardigheden over ons heem. In het najaar van 2001 verscheen, in het kader van het dertigjarig bestaan van de Heemkundige Kring Walcheren, een (extra) jubileum-Wete met de inhoudsop gave van 1971 tot en met 2001. In de loop van 2001 is mevr. H. Begheyn toegetreden tot de redactiecommissie. Activiteitencommissie De Activiteitencommissie heeft ook dit jaar weer alle lezingen en excursies georgani seerd. In het jaar 2001 werd afscheid genomen van de dames A. Kammeraat-Besemer en W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer. De Activiteitencommissie bestaat momen teel uit mevrouw P.J.J. van Fraassen-van Iren en de heren L. de Coninck en J.J.L. Jebbink. Bijeenkomsten en excursies In 2001 werden vier reguliere bijeenkom sten (in de Zeeuwse Bibliotheek) gehou den. Verder zijn er nog vijf excursies georgani seerd. Deze excursies voerden ons naar Westkapeiie, Zoutelande, Veere, Antwer pen en Middelburg (te gast bij de Sterren wacht Philippus Lansbergen). Contacten met andere organisaties In maart 2001 zijn we op bezoek geweest bij de Stichting Cultuurbehoud Westkapeiie voor een lezing, aan de hand van bodem vondsten en oude kaarten, over de ge schiedenis van Westkapeiie en omgeving. In september 2001 waren we op bezoek in Veere, en wel in de Kleine Kerk, waar in samenwerking met de Stichting Veere- Schotland een Schots-Veerse avond werd georganiseerd. In samenwerking met de Heemkundige Kring De Bevelanden heeft in het najaar van 2001 weer een kranslegging bij het herdenkingsmonument op de Sloedam plaatsgevonden. HKW-Cultuurfonds In 1999 ging de ledenvergadering akkoord met het voorstel van het bestuur een fonds in te stellen waaruit een aanmoedigings prijs kan worden uitgereikt aan personen of organisaties die zich verdienstelijk maken op het gebied van het Walcherse cultuurgoed, en in 2000 werd een regle ment vastgesteld. De prijs zal eenmaal per drie jaar worden uitgereikt, te beginnen in 2001. De ingestelde driekoppige jury heeft voor de eerste maal een keuze moeten maken uit de meer dan twintig nominaties, varië rend van een persoon, een groep perso-

de Wete | 2002 | | pagina 44