nen, instellingen en stichtingen die zich de afgelopen jaren hebben ingezet voor het behoud, de uitbreiding van de kennis en de bewustwording van het Walcherse cul tuurgoed. De keuze is gevallen op de heer Frans van den Driest uit Serooskerke en de prijs, met daaraan verbonden een bedrag van drie duizend gulden en een oorkonde, werd uit gereikt tijdens de jaarvergadering van 2001(Een interview met de winnaar werd gepubliceerd in De Wete van juli 2001.) W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, secretaresse kelijk, de consumpties in de pauze voor rekening van de HKW zijn. Verder feliciteert hij mevrouw Tiny Polder man van harte met haar onderscheiding 'De Veerse Bengel'. Zij zet zich in op veler lei gebied, en daaronder valt ook onze kring. De onderscheiding is zeer verdiend. 4. Jaarverslagen 2001 a. Jaarverslag secretaresse Het jaarverslag 2001 wordt zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd, onder dank zegging aan de secretaresse. (De tekst van dit verslag vindt u eveneens in deze Wete.) Notulen van de jaarvergadering van de Heemkundige Kring Walcheren, gehou den op woensdag 24 april 2002 in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg 1. Opening De voorzitter, de heer H.J. Vader, opent de vergadering en heet de ongeveer 45 aan wezigen welkom. 2. Notulen jaarvergadering 2001 De notulen van de jaarvergadering 2001, zoals gepubliceerd in De Wete van juli 2001worden zowel wat betreft tekst als inhoud goedgekeurd, onder dankzegging aan de secretaresse voor de samenstel ling. 3. Ingekomen stukken en mededelingen Mevrouw W.L. Valckenier von Geusau- Brouwer en de heer F. van den Driest zijn met kennisgeving afwezig. De voorzitter deelt mede dat, zoals gebrui b. Jaarverslag penningmeester De penningmeester, de heer C.M. Dekker, geeft een mondelinge toelichting bij de cijfers. De vergadering stelt geen aanvul lende vragen. 5. Verslag kascommissie Een van de leden van de kascommissie, de heer G.C.J. Uijtdehaag, deelt mede dat deze commissie de boeken en de admini stratie in orde heeft bevonden en hij stelt dan ook voor de penningmeester decharge te verlenen. De vergadering gaat hiermee akkoord. De voorzitter dankt de kascommissie voor de uitgevoerde controle. 6. Begroting 2002 De penningmeester geeft een toelichting bij het vermelde tekort van 3.000,-. Dit is veroorzaakt door de aanschaf van compu ters en kantoorapparatuur, met als gevolg hogere afschrijvingskosten. De begroting 2002 wordt door de vergadering goedge keurd.

de Wete | 2002 | | pagina 45