In verband met het ontstane tekort wordt de vergadering verzocht akkoord te gaan met een contributieverhoging per 1 januari 2003 en wel tot 11Per 1 januari 2002 is exact de verrekening gevolgd van gul den naar euro, zonder afronding naar boven. Per 1999 is de laatste verhoging doorgevoerd, waarbij is gesteld dat deze voor vijf jaar zou gelden. Van deze lijn wordt met deze verhoging naar €11,— afgeweken. De vergadering gaat akkoord met de voorgestelde verhoging en de argumentatie. 7. Beleid bestuur De voorzitter maakt melding van de vol gende zaken die in het afgelopen jaar zijn voortgezet, gestart of die in de nabije toe komst zullen worden opgezet. Uiteraard zijn ideeën en suggesties van de leden zeer welkom. - Naar aanleiding van het dertigjarig bestaan in 2001 is met de oktober-Wete een register van artikelen uit die dertig jaren in boekvorm meegestuurd naar alle leden. De redactie wordt dankgezegd voor het vele werk en de aantrekkelijke vorm van dit register. - De veldnamencommissie verricht nog steeds onderzoek om te komen tot een afronding van het nog ontbrekende deel van ons heem Walcheren. Het is nog niet duidelijk of dit zal gebeuren in één of twee boekwerken. - Besloten is de dialectverhalen in het tweede gedeelte van de jaarvergaderingen voort te zetten. In deze vergadering zijn de kernen Domburg en Oostkapelle (en De Manteling) aan de beurt. - De samenwerking met de Bond Heem schut zal worden voortgezet en spitst zich nu vooral toe op de plannen een rotonde aan te leggen bij kasteel Westhove en op het behoud van het gebouw van de Zee vaartschool aan de boulevard te Vlissingen. - In de vorige jaarvergadering is voor de eerste maal de HKW-Cultuurfondsprijs uit gereikt. De volgende prijsuitreiking zal zijn in 2004, wederom tijdens de jaarvergade ring. - Op initiatief van de redactie van De Wete zai bij het bereiken van 2.500 leden een expositie worden georganiseerd van teke ningen, schilderijen, enz. van het Walchers heem. In De Wete vindt u verdere informa tie. - Ten dienste van studenten in het voort gezet en hoger onderwijs zal op de web site een uitgebreide literatuurlijst over tal van Waicherse onderwerpen worden opge nomen. Hopelijk worden jongeren via dit medium gemakkelijker bereikt. 8. Presentatie website HKW De heer Leo Hollestelle, eindredacteur van De Wete, geeft een duidelijke uiteenzetting over het ontstaan en de opzet van de web site. Aan de belangrijkste onderwerpen van de HKW wordt aandacht besteed. Het is inmiddels duidelijk dat veel belangstel lenden de site al hebben gevonden. Het doel is ons heem onder de aandacht te brengen van alle leeftijdsgroepen. De web site is nog niet afgerond. Het vergt echter financiën om de site bij te houden en regelmatig aan te passen en te vernieu wen. De eerste aanzet is hiermee gege ven. De voorzitter bedankt de heer Hollestelle hartelijk voor de vele werkzaamheden die het opzetten van deze website heeft gekost en voor de duidelijke presentatie deze avond. De heer Hollestelle ontvangt namens het bestuur een attentie.

de Wete | 2002 | | pagina 46