In het eerste gedeelte van de expositie wordt aandacht geschonken aan de bouw van het schip, de reis, de goederen en het personeel dat meegaat. In het tweede en derde gedeelte worden vier personen uit gelicht: een scheepsjongen uit een Middel burgs weeshuis, een soldaat, een matroos uit een logement van een 'zieleverkoper' en een scheepschirurgijn. We volgen hun leven en werkzaamheden aan boord, waarbij het medische verhaal de rode draad vormt. Aan de hand van archiefstuk ken en museumvoorwerpen wordt het leven aan boord van een VOC-schip leven dig uitgebeeld. Aanvulling website Inpoldering Noord-Walcheren In de website Inpoldering Noord-Walche- ren is een categorie opgenomen die de naam 'wilde theorieën' heeft. Tijdens het onderzoek van de initiator van deze web site, de heer I.P. Back, komt het regelmatig voor dat hij tegen gegevens aanloopt waarmee geen goed betrouwbaar verhaal is te maken maar waarvan het jammer zou zijn als die gegevens verloren zouden gaan. Mogelijk inspireert zo'n verhaal een bezoeker van deze website. Een 'wilde theorie' is het verhaal over de Manteling tussen Domburg en het 'kasteel' Duno in Oostkapelle. Daar zou, achter de duinen en evenwijdig aan de kustlijn, een haven hebben gelegen. Naarmate die haven vanaf Domburg naar het noordoos ten dichtstoof, schoof ze naar het noord oosten op, om haar bestaan te beëindigen bij het verdwenen plaatsje Rikedale. Wilde fantasie? Maar wat doe je dan met al die aanwijzingen die gevonden zijn? Oordeelt u zelf! Ga naar www.inpoldering- noordwalcheren.com, klik op de knop 'Inhoud' en zoek daarin naar 'Manteling'. Via de website kunt u uw commentaar geven op deze hypothese. Veel concreter zijn de werkzaamheden van een 'boorteam', bestaande uit de heren P. Blom, A. van Haperen, P. Henderikx, P. van de Reest, H. Remijn, H. Verbrugge, J. Zwe- mer en I.P. Back. Dit team is in de Mante ling op zoek naar sporen van oude kreken en dijken. In een bijeenkomst op 24 april j.l., waarvoor ook anderen die wat over de Manteling weten waren uitgenodigd, wer den de resultaten besproken. Te zijner tijd zullen die resultaten worden opgenomen om de gegevens in de website te corrige ren of aan te vullen.

de Wete | 2002 | | pagina 54