Veerse sferen 2 Een klein verhaaltje over een merkwaardige kleine kermis in 1936 gen. De raadsleden vonden dat de Haring plaats totaal was bedorven. Het restant van het Belderokgebouw was bepleisterd en zag er afschuwelijk uit. Volgens de voorzitter was het werk niet uitgevoerd conform de opdracht. De aannemer had wijzigingen aangebracht en hij had hier over geen overleg gevoerd met Gemeente werken. Hem werd opgedragen de zaken in overeenstemming met het bouwplan te brengen. Nadat raadslid mevrouw Weyl nog had geïnformeerd naar de eventuele verhuurbaarheid van de zolder van de nieuw te bouwen poort, werd het voorstel voor de bouw aangenomen. Bij de aanbesteding tekende M.K. Jeras uit de Korte Delft in voor 1.100,-, P.J. de Buck voor 1.044,-. Aan de laatste werd dan ook op 10 mei 1938 de bouw opge dragen. Het was een haastklus, want het werk moest onder toezicht van de ge meente uiterlijk op 1 juli klaar zijn. In het bestek was bepaald dat de gemeente ste nen, cement en zand zou leveren. Op 15 april werden bij bouwmaterialenhandel D.M. Boone 17.000 voorwerkstenen, 5.000 achterwerkstenen, 6.250 gele stenen Vechtformaat en 1.250 dakpannen met 30 vorsten besteld. Op 9 juni werd de fundering gestort en kon het metselwerk beginnen. Eind juni 1938 kwam het metselwerk gereed. Daarna werd het dak afgemaakt en voorzien van pannen. Ook werd begonnen met het opleggen van de goten en de afwerking. De oplevering vond in juli zonder officieel vertoon plaats. (Pag. 24, 2e kolom, 4e regel v.o.:) De reke ning viel enigszins hoger 1.203,21) uit dan het aanbestedingsbedrag. Dit was wellicht veroorzaakt door de kosten van een smeedijzeren sierlantaarn die niet in het bestek was opgenomen. De poort heeft maar een kort bestaan gehad. Hoewel ze het bombardement van Middelburg op 17 mei doorstond, werd ze in 1943 alsnog gesloopt. De reden hier voor was dat de poort op een onteige- ningsgrens stond. Jules Braat "We zitte weer a midden in de zeumer, kommende weke is 't Veerse kermis," zei Sander tegen Willem. De Veerse kermis duurt anderhalve dag, van vrijdagmiddag tot en met zaterdag, en vindt plaats in de tweede week van juli. Een paar dagen voordat de kermis begint, zijn de eerste tekenen ervan te zien. Aan de kade ligt een kleine tjalk, geladen met onderdelen van een fraaie ouderwetse

de Wete | 2002 | | pagina 31