aanstaanden Dingsdag Gaaischieten, voor alle Liefhebbers, aan het Huis Halfwege Vere, zonder Inleg te betalen, er zullen niet meer dan dertig schieters worden toegela ten. De prijzen en conditiën zijn te besigti- gen ter genoemde plaatse." Het Huis Halfwege Vere was een café dat in de volksmond 't uusje ten 'alve werd Gaai geschoten worden, door Liefhebbers van het gansche Eiland." In de krant van 2 juli 1850 staat: "Met voor kennis van het Plaatselijk Bestuur van Gapinge, zal er op Zaturdag den 13 Julij naar den ring gereden en de gaai gescho ten worden, voor alle Liefhebbers van het gansche Land." genoemd. Het lag halverwege tussen Veere en Middelburg, aan de Veerseweg. Op 9 juni 1846 meldt de krant: "Een ieder wordt bekend gemaakt, dat met toestem ming van den Heer Burgemeester van O.L. Vrouwe-Polder, aldaar op Zaturdag den 13 deser naar den ring gereden en de gaai geschoten zai worden, voor alle liefheb bers uit het Eiland, van een en geen Prijs." Op 2 juli 1846 schrijft de krant: "Veersche Kermis. Op Zaturdag den 11 Julij zal, bij C. Hendrikse, op den Kampveerschen Toren te Vere, naar den Ring gereden en de Het gaaischieten op Walcheren. Litho van R. de Vries jr. (Zeeuws Archief, Zeeuws Genoot schap, Zelandia IHustrata, deel III, nr. 981) Op 4 juli 1850 meldt de krant: "Op zatur dag den 6 Julij 1850: ringrijden en gaai schieten en Zondag den 7 Julij: hoornmu- zijk in de uitspanning De Zeeuwsche Kolf baan." Was de Zeeuwsche Kolfbaan in Middel burg? Frans van den Driest

de Wete | 2002 | | pagina 36