/6 Jaarverslag WAL W/ eiland onder de voet liepen. De verdedi ging van Veere werd, ondanks manmoedig verzet, gebroken. Middelburg gaf zich al bij voorbaat over. De fortificaties rondom Vlis- singen vereisten echter een andere aan pak. Zowel vanaf de landzijde als vanaf de Westerschelde werd de stad gebombar deerd, waarbij de Engelsen vanaf hun marineschepen raketten afvuurden. Met de zogenaamde Congrave-rockets werd een van de eerste militaire raketbeschietingen uitgevoerd. Na twee dagen gaf de Franse generaal Monnet de verwoeste stad over. Na de beschrijving van de inname van Vlissingen heeft Van Gent wel erg veel haast zijn boek af te maken. Vooral ook de nasleep van de strijd die veel stof heeft doen opwaaien, zoals de massale sterfte onder de Engelse militairen aan de Zeeuwse koorts en de onderzoeken die door het Engelse parlement naar het fias co van de invasie zijn ingesteld, worden nagenoeg niet genoemd. Fliermee is het boek eerder een moderne versie van de eerder verschenen publicaties en artikelen over dit onderwerp. Fieeft Van Gent hier voor bewust gekozen of wilde hij snel klaar zijn? Flij had nog zoveel meer bronnen kunnen raadplegen, niet alleen Engelse en Franse (waaronder vele dagboeken), maar ook in de Zeeuwse archieven is er nog meer te vinden. Wat mij betreft had hij ook de talrijke Engels- en Franstalige citaten mogen toelichten. Een gemiste kans, maar, om het iets positiever te formuleren: je kunt het boek ook zien als een opwar mertje voor hét boek over de Engelse inva sie op Walcheren. Misschien is het een idee om dat in 2009 te publiceren. Leo Hollestelle T. van Gent, 'De Engelse invasie van Walcheren in 1809', uitgeverij De Bataaf- sche Leeuw, Amsterdam 2001, 95 pagi na's, 14,75. Jaarverslag 2001 van de Heemkundige Kring Walcheren, goedgekeurd tijdens de jaarvergadering van woensdag 24 april 2002, gehouden in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Inleiding Ook in 2001 is het ledental van de Heem- kundige Kring Walcheren weer gegroeid. We begonnen het jaar met 2.353 leden en sloten op 31 december 2001 af met 2.430 leden. Bestuur Het bestuur kwam in het verslagjaar zes keer bijeen. Tijdens de jaarvergadering van 18 april 2001 werden de dames L. Jobse-Schrey- enberg en W.L. Valckenier von Geusau- Brouwer herbenoemd als bestuurslid.

de Wete | 2002 | | pagina 43