dan de trap op naar de eetzaal om een goed plekje uit te zoeken. Voor de maaltijd werd 'een ogenblik stilte' verzocht, waarna het eten kon beginnen onder het toeziend oog van de sergeant van de week. Aan het einde van de maal tijd volgde weer 'een ogenblik stilte' en daarna was het 'stapelen', het met veel lawaai opstapelen en wegbrengen van de borden. Het eten was goed, maar er waren wei eens dagen dat het minder was. Op 8 februari 1952 waren er bij het ontbijt te weinig muisjes en op 19 februari zat er kolengruis in het gehakt. Incidenteel hadden ook de officieren klach ten, zoals over brood dat niet naar beho ren was gebakken waardoor er raar uitge vallen sneden werden opgediend. Ook waren de dekschalen niet altijd schoon. De gamellen waarin het eten werd vervoerd, stonden na het schoonmaken in de buitenlucht, waardoor ze stoffig werden en gingen roesten. Om de zoveel weken had je broodcorvee. Enkele leerlingen moesten dan 's morgens vroeg naar de keuken om voor de kazer nebevolking machinaal brood te snijden. Sport Voor de binnensport konden we gebruik maken van een geïmproviseerd zaaltje in de kazerne en voor de buitensport gingen we naar het sportveld aan de Nadorst. Het sporten gebeurde onder leiding van de sportinstructeurs Bevelander en Van Leeu wen. Naast de gebruikelijke oefeningen kon je proberen het MLV (Militair Lichame lijke Vaardigheidj-insigne te behalen waar voor een aantal proeven moest worden afgelegd. Ik legde alle proeven met goed gevolg af maar strandde in het zicht van de haven, want met handgranaatwerpen haalde ik de vereiste afstand niet. Op een dag werd een veldloop georgani seerd over een deel van de bolwerken en singels, waarbij ik als derde eindigde. Als beloning kreeg ik een pakje sigaretten! De topper op sportgebied was de sportdag met de administratieve opleiding van het Belgische leger uit Mecheien op 4 septem ber 1952. Op het programma stonden hoog- en verspringen, hardlopen over diverse afstanden en een voetbal- en een volleybalwedstrijd. De ontmoeting, waarbij de hele COAK aanwezig was, werd op het Nadorstterrein gehouden. Vanaf de zijlijn konden we toekijken en de onzen aanmoe digen, een gemakkelijke dag zogezegd. De sportieve strijd werd met ruime overmacht door de Belgen gewonnen. Na afloop reik te majoor Potteboom op het kazerneplein de prijzen uit en kregen we voor de rest van de dag vrijaf. Beëdiging - parade Een ander evenement was de beëdiging van twaalf officieren op 5 december 1952 op het Nadorstterrein, een dag vol sterren en balken. Aanwezig was de commandant van het dienstvak, brigadegeneraal De Leur, onder het IMA-personeel ook wel 'de Zeur' genoemd. Nadat we in carré waren opgesteld, werd de ban geopend en speelde de Koninklijke Militaire Kapel het Wilhelmus. Daarna werd het benoemingsbesluit voorgelezen en leg den de nieuwe officieren de eed van trouw af. Tijdens de hele ceremonie stonden wij met gepresenteerd geweer, hetgeen inspannend was omdat de plechtigheid vrij lang duurde. Na afloop was er een défilé voor de nieuw benoemden op het Molen water.

de Wete | 2002 | | pagina 11