Andere naam Het echtpaar Jacobus van den Broeke-Wil- lemina Arense kreeg zes kinderen. Doch ter Leintje huwde Jozias de Wolf. Zij woon den op de hofstede. Bij het overlijden van zijn vrouw verklaarde Jozias de Wolf dat hij de hofstede met bijgebouwen in huur had. De opgemaakte inventaris vermeldt kwam de oudste zoon Pieter, gehuwd met Maatje Pleyte, op de hofstede. Zij kregen vier kinderen. Hun dochter Leintje huwde met Mathijs Kleinepier en woonde op de hofstede. Kleinepier is bekend geworden door zijn streven naar verbetering van het rundvee in Zeeland. Hij had zitting in de Vereniging ter Verbetering van het Rund werkpaarden, melkkoeien, vaarzen, vaars kalveren, één stier, honden, varkens, hoenders, een partij melkersgereedschap, een karnmolen, partijen hooi, ongedorste tarwe, ongedorste erwten, klaverhooi, ger stestro en zwartstro; een verewagen, twee menwagens, ploegen, eggen, een rolblok, een sleepdeur, hooivorken, houwelen, rijven etc., huisraad, sieraden als gouden krullen, oorringen en strikken, een slot met bloedkoralen, een slot met granaten, klep- stukken, tasbeugel, snuifdoos, pimper- muntdoos, beukhaken en een bijbel met zilveren sloten. Na het hertrouwen van Jozias de Wolf vee. In 1953 werd hij benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Willemina van den Broeke-Arense verhuis de in 1896 naar de hofstede Thuynenburg, bewoond door haar kleinzoon Pieter de Wolf. In 1897 overleed zij daar. Omdat zij geen testament naliet, viel de nalaten schap toe aan haar overgebleven kleinkin deren, de ene helft aan Willemina van den Broeke, enig dochter van haar zoon Adri- aan (1842-1882), en de andere helft aan Kleine Abeele, omstreeks 1925. Voor de schuur staat de familie Jasperse. (Coll. O. Jacobs- Stroo)

de Wete | 2002 | | pagina 19