weten Laat het De Wete Vriendschap Hans Tuynman uit Middelburg gaf nog een bericht door als vervolg op zijn artikel in De Wete van april 2002 over de Duitser Hans Bannick, die op 23 oktober 1944 de vijandelijke Australische vlieger John Dack in Vlissingen uit de Westerschelde redde. Voor Bannick heeft dit nog een prettig gevolg gehad. Hij en zijn vrouw Magda werden enige tijd geleden uitgenodigd op kosten van de Lancaster Squadrons Asso ciation naar Waddington te komen om daar de Aznac-dag, de jaarlijkse herdenkings dag van een verdrag tussen Australië en Nieuw-Zeeland, mee te maken. Na afloop hiervan waren ze enkele dagen te gast bij John Dack's zoon Andrew in Londen. En dat was niet alles: de heer en mevrouw Bannick vlogen op 24 juli j.l. naar Australië op kosten van en uitgenodigd door een Rotary Club aldaar, om John Dack per soonlijk te ontmoeten. Zij mochten er twee weken blijven. De twee vroegere tegenstanders hadden ongetwijfeld heel wat bij te praten, vooral over de redding uit de Westerschelde in Vlissingen, bijna 56 jaar geleden. En dat allemaal door een verhaaltje in De Wete! Een boerenbakwagen De heer A. Maljaars uit Vrouwenpolder vraagt uw aandacht voor het volgende. In de schuur van zijn boerderij stonden nog de wielen met de assen, een groot deel van het ijzerwerk en een aantal plan ken van een originele Walcherse boeren bakwagen. Vorig jaar kwam er iemand bij hem langs die de wagen weer wilde opbouwen. Om dat zo goed mogelijk te laten gebeuren maakte de heer Maljaars de hierbij afgebeelde tekening, deels uit de herinnering, deels aan de hand van de afmetingen van de oude planken. Er is Een boerenbakwagen. (Tekening A. Maljaars)

de Wete | 2002 | | pagina 46