Activiteiten Onder de Spuibrug liep oorspronkelijk een kanaaltje (gedempt in de negentiende eeuw), dat de verbinding vormde tussen de boezem van het Molenwater en de haven. Met gebruikmaking van de getijde stromen en een mol (krabbelaar, een werk tuig) werd de haven op diepte gehouden. Langs het standbeeld van koningin Emma, gemaakt in 1937 door de beeldhouwer Etienne; het pand Dam 6, tijdens de Twee de Wereldoorlog het hoofdkwartier van de Wehrmacht, en de Bellinkstraat, een van de fraaie 'restauratiestraten' van Middel burg, begaf de groep zich naar de Kou- steensedijk. Daar, bij de Zeeuwse Bibliotheek, eindigde een zeer geslaagde rondleiding. H.J. Vader Woensdag 30 oktober 2002 Bijeenkomst op lokatie: de schilderes Claire Bonebakker De jaarlijkse bijeenkomst op lokatie zal dit maal plaatsvinden te Domburg op woens dag 30 oktober 2002 en hoofdzakelijk gewijd zijn aan de schilderes Claire Bone bakker (1904-1979) en haar werk. Van 1939 tot 1941 en van 1946 tot 1956 woonde Claire Bonebakker in Veere, waar ze een bruisend leven leidde en tot grote artistieke prestaties kwam. Haar werk is niet alleen te vinden in een groot aantal musea maar ook bij talrijke particulieren. In het Museum Marie Tak van Poortvliet te Domburg is momenteel een overzichtsten toonstelling van het werk van Claire Bone bakker ingericht. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in de Nederlands-hervormde kerk te Domburg, Markt 8. Na de opening volgt een inleiding over Claire Bonebakker en haar werk door mevrouw Ite Rümke, schrijfster van het boek over de schilderes, Zonder kleuren kan ik niet leven. Vervolgens wordt iets over het Museum Marie Tak van Poortvliet verteld. Na de pauze wordt de tentoonstel ling bekeken in het Museum Marie Tak van Poortvliet, dicht bij het kerkgebouw gele gen, Ooststraat 10a. Voor het bijwonen van de gehele avond wordt een bijdrage van 2,50 p.p. gevraagd. Nederlands-hervormde kerk te Dom burg, 20.00 uur. HJV Woensdag 27 november 2002 Economische geschiedenis van Zeeland Deze avond zal dr. Willem van den Broeke een lezing houden over de economische geschiedenis van Zeeland in de afgelopen twee eeuwen. Ondanks de niet aflatende stroom van publicaties op het gebied van de regionale, Zeeuwse geschiedschrijving vertoont de economische geschiedenis van Zeeland over de periode 1800-2000 nog een aantal lacunes. Vooral de ontwikkeling van Zee land als industriële en dienstverlenende

de Wete | 2002 | | pagina 49