ren de aangeboden werken, geven er infor matie over en schatten de waarde ervan. Vanaf 10 uur 's ochtends kunnen geïnte resseerden zich inschrijven, waarna men wordt doorverwezen naar een van de des kundige restauratoren/taxateurs. Aanvullingen website Inpoldering Noord-Walcheren In de juli-upgrade van de website www.inpoldering-noordwalcheren.com werd in de catagorie 'wilde theoriëen' het verhaal verteld over de Verschuivende haven' in de Manteling tussen Domburg en Oostkapelle. In een van de reacties kwam naar voren dat er in de website www.devrijedomburger.nl. al een discussie gaande was over de haven van Domburg. De webpagina over dit onderwerp op de site van de inpoldering van Noord-Walche- ren bleek al doorgelinkt te zijn naar deze site. Dat is duidelijk de kracht van internet. De website over de inpoldering van Noord- Walcheren gaat over de inpoldering van zes gebieden in Noord-Walcheren. De inpoldering rond Serooskerke-Gapinge- Sandijk wordt daarin wat stiefmoederlijk behandeld. Dat komt vooral omdat er zo weinig schriftelijke bronnen zijn uit de Mid deleeuwen over dat gebied. Het onderzoek van de heer Back c.s. is nu wel sterk gericht op de Manteling bij Oostkapelle, maar ook bij dat onderzoek vinden de onderzoekers toch steeds nieuwe gege vens die betrekking hebben op het ooste lijk gebied van Noord-Walcheren. In de website zijn de kaarten die betrekking heb ben op de laatste inpoldering bij Oostka pelle en die in het ambacht van Rijnsburg samengevoegd tot één kaart. Een landop- meting uit 1291, de Custine, versterkt de gedachte dat in die tijd de grens tussen de Oostwatering en de watering van de Vijf ambachten werd vastgesteld in dat deel van de Zwene dat nog niet was droogge legd. Een aantal onderzoekers vormt een zoge naamd boorteam. Zij hebben voor het sei zoen 2002/'03 een boorprogramma opge zet. Die grondboringen zijn van het groot ste belang voor het onderzoek omdat alleen op die manier het verloop van dijken en kreken kan worden vastgesteld. Een goed voorbeeld daarvan is het vinden van de kreek in de zichtas van de buitenplaats Zeeduin. Deze kreek, die loodrecht op de Vroonweg (Oostkapelle) stond, werd door een dam afgesloten. Die dam werd later een deel van de Vroonweg. Opmerkelijk is dat op de onvolprezen veldnamenkaart van de Heemkundige Kring Walcheren nu juist net daar ter plaatse de naam 'Sluiters- hoek' staat! Een ander probleem dat het boorteam aanpakt, is het onderzoek naar het juiste verloop van de westelijke afsluitdijk van de Zwene. Wilt u meer weten over deze onderwer pen? Ga naar www.inpoldering-noordwal- cheren.com en klik op de button 'nieuw'. In het dan geopende scherm ziet u boven staande tekst staan, waarbij een aantal teksten blauwgekleurd zijn. Klik daarop en u bent in de webpagina met dat onderwerp. De website groeit elke maand en hoewel de bouwer probeert een logische structuur te handhaven, kan het best gebeuren dat u verdwaalt. Ga dan naar de knop 'inhoud' en zoek in de lijst de 'handleiding' op. Klik daarop en hopelijk brengt dat verhaal u weer op het rechte spoor.

de Wete | 2002 | | pagina 54