GeeftachtOp de plaats... rust! Middelburg Herinneringen van een dienstplichtig militair te gave over Zoutelande te bespreken, en de voorzitter vestigt onze aandacht op een boek over oude Zeeuwse kaarten. De HKW heeft een exemplaar van dit boek in ontvangst mogen nemen om daarmee het belang van oude kaarten voor historisch en heemkundig onderzoek onder de aan dacht van haar leden te brengen. Verder volgen het verslag van de VOC- rondwandeling in Middelburg, in juni j.l., de activiteiten voor de komende maanden en In 1996 verruilde het Opleidingscentrum der Militaire Administratie (OCMA) Middel burg voor Bussum. De gebouwen kwamen leeg te staan en werden later gebruikt als asielzoekerscentrum. Het ligt in de bedoe ling op de plaats van de voormalige Berg- huyskazerne een schouwburg neer te zet ten. Ruim zestig jaar heeft de militaire adminis tratie haar stempel op Middelburg gedrukt, de militairen verlevigden - alleen of in groepjes - het stadsbeeld. Ook in econo misch opzicht was het garnizoen van bete kenis. Vijftig jaar terug in de tijd In dit artikel wordt de lezer een blik gegund in het COAK-leven van vijftig jaar geleden, de tijd dat de auteur er zelf gelegerd was. Een momentopname dus. deze keer veel feiten en mededelingen. Onderaan de lijst met nieuwe leden kunt u zien dat de HKW bijna 2.500 leden heeft. Halen we dit heuglijke feit nog voor het eind van het jaar? Mocht u de komende maanden inspiratie hebben om eens wat te schrijven voor De Wete, laat het ons dan weten. Leo Hollestelle Nadat de infanterie Middelburg in 1929 had verlaten, werd in april 1933 jaar de opleiding tot dienstplichtig onderofficier administrateur naar de Zeeuwse hoofdstad verplaatst. Deze opleiding, waarvoor in 1938 een nieuw lesgebouw werd neerge zet, kreeg de benaming SDOA, School voor Dienstplichtige Onderofficieren-Admi nistrateur, populair gezegd het kantoorper soneel van het leger. Na de bevrijding werd de naam SDOA gewijzigd in COAK (Centrale Opleidings school voor Administratief Kader), later in OCMA (Opleidingscentrum der Militaire Administratie). In de eerste naoorlogse jaren was de opleiding vooral gericht op uitzending van administrateurs naar Nederlands-lndië. Na de soevereiniteitsoverdracht en tijdens de Koude Oorlog werden de leerlingen voor-

de Wete | 2002 | | pagina 5