Hoewel de duikers niet aan de Polder Wal cheren toebehoorden, heeft de technische dienst van dit orgaan het dichten van de gaten in de binnendijk op zich genomen. Met het noodherstel werd direct op 1 februari begonnen. Een dag later werd op de binnendijk, die nu een zeewaterkering was geworden, een smalspoor aangelegd om de zakken met klei makkelijker te kun nen aanvoeren. De beschadigde Oranje)Poldersedijk in noor delijke richting, tussen de eerste en de tiveede stenen sluis. Rechts de kant van de Oranjepol der en links de kant van Walcheren. Op 2 februari iverd er reeds een smalspoor op de dijk aangelegd om zakken klei te kunnen aanvoeren om het gat dat bij de eerste sluis was ontstaan te kunnen dichten. Een opname van 6 februari 1953. (Archief Polder Walcheren 1870-1953, inv.nr. 2791, foto 116) Evacuatie Doordat het water over de dijk van de Suzannapoider én over de Veersedijk stroomde, kwam het grondgebied rond Arnemuiden en Kleverskerke dus onder water te staan. Door middel van een sirene en het luiden van de kerkklok werd de gehele bevolking van Arnemuiden en Kle verskerke gealarmeerd. Alle mannelijke ingezetenen werden opgeroepen om mee te werken aan de dijken, terwijl de brand weer en enkele vissers probeerden met een peilboot die op de werf van Meerman lag, mensen uit hun onder water gelopen huizen te ontzetten. Kleverskerke lag als een schiereiland in een binnenzee. Uit het dorp werd bijna de gehele bevolking, zo'n 250 mensen, geëvacueerd. In Arnemuiden liepen enkele straten onder. Ook het nieuwe kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente stond midden in het water. Boeren uit de omtrek i'j fiw ff

de Wete | 2003 | | pagina 10