Arnemuiden waren zeven zwaar en acht licht beschadigd. De financiële afwikkeling was ingewikkeld. Hoeveel bedroegen de kosten, wie betaal de wat en welk gedeelte werd vergoed en hoeveel? Drie jaar later bleek onder meer dat aan de arbeiders die hadden meege werkt aan het herstel van de zeewering bij goed door het Rijk. Het herstel van de schade aan de dijken van de kleine Wal- cherse polders bedroeg 488.400 gulden. Het merendeel van de kosten werd ver goed door het Rijk. Het gemeentebestuur van Arnemuiden had ook veel kosten gemaakt voor de eva cuatie en het herstel van de schade. fort Rammekens in de eerste week van februari 1953 dubbel loon was uitbetaald, eenmaal door de Nederlandse Heidemaat schappij en eenmaal door de aannemer. Dat moest toen nog worden rechtgezet. De polders konden hun schade verhalen bij het Bureau Financiering Wederopbouw van het ministerie van Financiën. De Pol der Walcheren moest toch nog diep in de buidel tasten. De totale kosten van ramp- schade voor de Polder bedroegen 3,5 mil joen gulden, waarvan de helft werd ver- Het gat in de spoorbaan nabij de hofstede van Mesu (rechts). Arbeiders van de Nederlandse Spoorzvegen zijn bezig met het dichtmaken van het gat. (Zeeuws Archief, Archief Gemeente Arnemuiden) Zoveel mogelijk werd geprobeerd de kos ten vooral te verhalen bij het Rijk, maar dat viel niet altijd mee. Zo probeerde het gemeentebestuur de kosten van de leve ring en het vervoer van zandzakken, zijnde een bedrag van meer dan 23.000 gulden,

de Wete | 2003 | | pagina 15