de kantlijn van de akte, maar 20,- over. Overigens was men in die tijd zuinig met papier: de hele akte staat op één bladzijde. Adriaan Moens trouwde in 1795 met Pie- ternella Aarnoutse en waarschijnlijk zijn ze toen op 't 'of gaan wonen. Volgens het trouwregister van Biggekerke hertrouwde Adriaan na Pieternella's overlijden op de in Biggekerke en hij scheidde zich in 1836 af van de Hervormde Kerk. Wijnand en anderen volgden hem en er werd een afgescheiden gemeente gesticht, die ook samenkomsten hield. Wijnand was een van de leden van de nieuwe kerkenraad. Voor samenkomsten golden wettelijke regels. Als je met meer dan twintig mensen bij vijftiende van de wijnmaand 1809 met Adriana van Sparrentak, weduwe van Jan Huisman. Adriaan Moens overleed op 18 januari 1814 en liet een hofstede na van 52 gemet en 195 roeden. Adriana zette het bedrijf voort en op 8 april 1818 trouwde zij met Pieter Wijnand. Godsdienstoefeningen Van de genoemde bewoners weten we niet meer dan wat de officiële registers vertellen. Met Pieter Wijnand is dat anders. In 1834 werd dominee Budding predikant De boerderij en zijn omgeving in 1995. Het wegenpatroon is na de herverkaveling drastisch gewijzigd. (Detail uit de 'Grote Provincie Atlas van Zeeland', 1995, pag. 45) elkaar wilde komen, moest daar overeen komstig artikel 161 van de toenmalige grondwet toestemming voor gevraagd wor den aan het gemeentebestuur. Wijnand vroeg vergunning om op 14 augustus 1836 een godsdienstoefening in zijn schuur te houden. Het gemeentebestuur deelde hem daarop mee dat de bijeenkomst terstond

de Wete | 2003 | | pagina 23