meer aanwezig, maar er is wel een inven taris uit 1940 die inzicht geeft in de bedrijfsvoering. Het was nog steeds een gemengd bedrijf, er stonden nu acht melk koeien op de inventaris. Het aantal werk tuigen was toegenomen, er was nog geen trekker maar wel een aardappelrooier, een wendploeg en een Cappon-duizendpooteg. met de vlui te dorsen werd de vaste arbei der aan het werk gehouden. De jaren dertig jaren waren niet gemakke lijk, de jaren veertig zouden nog moeilijker worden. De oorlog en als gevolg daarvan in 1944 de inundatie hadden grote gevol gen. De bewoners en het vee moesten het 'of in de loop van 1944 verlaten. Het vee kwam bij de buren terecht, later werd het afgevoerd naar Middelburg en verder. De mensen werden enkele dagen later met een vlot dat onder leiding van Jan Corbijn uit Biggekerke langskwam, veilig naar het dorp gebracht. In de loop van het najaar werd het droge gedeelte van de graan oogst dat nog in de schuur lag, per vlot naar het dorp gebracht om gedorst te wor den. De landbouwwerktuigen werden zoveel mogelijk uit het water gehaald, schoongemaakt en opgeslagen en geregi streerd door de Dienst Landbouw Herstel. Het 'of kwam weer droog, maar huis en De schuur (westzijde). (Coll. K. Dekker) Op het lijstje staan ook een rosmolen en een grasmaaimachine. De werktuigen om boter te maken, een ontromer en een karn, waren nog aanwezig, al werden ze spora disch gebruikt want de melk werd aan de coöperatieve zuivelfabriek Walcheren gele verd. Het zaaien, graan maaien en dorsen werd voor het grootste deel door de loon werker gedaan. De sikkel en de vlui wer den nog wel gebruikt maar men was er niet meer helemaal van afhankelijk. Door een gedeelte van het graan in de winter

de Wete | 2003 | | pagina 28