■m gemaakt naar een foto van de Middelburg se fotograaf J. Marinissen. Mevrouw J. Minderhoud uit Kattendijke, 83 jaar, schildert zo'n twintig jaar, voorna melijk landschappen, zeegezichten en bloemen. Ook houdt zij zich bezig met volksschilderen. Zij maakt onder meer prachtige kaarten met bloemen en stille venachtige motieven. Ze geeft schilderles en heeft al diverse keren geëxposeerd. Het schilderij dat wij van haar hebben uit gekozen stelt de hofstede Lustenburg voor. Het is de boerderij waar haar ouders sedert 1920 woonden, gelegen aan de Abeelseweg 1 in Middelburg. Van de oor spronkelijke boerderij, waarvan de geschiedenis teruggaat tot de tweede helft van de zeventiende eeuw, is niets meer over. Achter de boerderij was een ronde gracht en in de grond zijn daar funderings- resten gevonden, mogelijk van een kas teel. De heer M. Schoenmaker, 58 jaar, woont al 35 jaar in Terneuzen maar voelt zich nog altijd verbonden met Zoutelande, de plaats waar hij is geboren en opge groeid. Van zijn werk kozen we een aqua rel van een dorpsgezicht van Zoutelande, gezien vanaf de duinen. Het is de situatie in de jaren vijftig van de vorige eeuw, een situatie die de heer Schoenmaker nog heeft gekend in zijn jeugd. De heer Schoenmaker schildert al zo'n vijf tien jaar, voornamelijk landschappen. Hij heeft enkele keren geëxposeerd, waaron der vorig jaar zomer in de hervormde kerk van Zoutelande. Catrien van Sparrentak-Geschiere uit Biggekerke, 71 jaar, schildert al bijna twin tig jaar en dan voornamelijk de natuur en alles wat haar raakt. Ze exposeert haar werk vanaf 1992. Op onze vraag waarom ze Walcherse onderwerpen schildert, ant woordt ze bondig: "Omdat ik daar geboren en opgegroeid ben!" Het door haar ingezonden olieverfschilderij is de kapel van Hoogelande. "Een stukje schoonheid, wat mij ten diepste raakt," aldus de schilderes. Ria Vermazen-Koppejan uit Zoutelande, 48 jaar, verraste ons met twee quilten (spreek uit: kwilten). Zij maakt quilten en patchwork sinds 1989, onder meer in groepsverband met de quiltgroep 'De Vlijti ge Liesjes' uit Zoutelande. Een quilt is gemaakt van stof, voornamelijk katoen. Mevrouw Vermazen heeft geen voorkeur voor een onderwerp. De twee werken die we van haar laten zien, heeft zij gemaakt in 1999 en ze zijn te zien geweest bij een tentoonstelling van de quiltgroep in Zoute lande. Het thema van de tentoonstelling was 'Walcheren in al zijn facetten'. De heer J. de Visser uit Nieuw- en Sint Joosland, 57 jaar, schildert nog niet zo lang en concentreert zich voornamelijk op stillevens en landschappen. Het door hem ingezonden olieverfschilderijtje is getiteld 'Klinket', de Walcherse benaming voor het kleine deurtje in de deuren van een land- bouwschuur. Het schilderijtje is gemaakt tijdens een cursus, waarbij de opdracht luidde: een doorkijkje maken vanuit een raam of iets dergelijks. Het doorkijkje door het klinket is overal op Walcheren voor te stellen. Redactie De Wete De reproducties van de heemkunstwerken zijn gemaakt door Ivo Wennekes en Dick Borgh- stijn.

de Wete | 2003 | | pagina 41