Van de redactie ^01, Als u deze Wete doorbladert, dan zal het u opvallen dat het eerste nummer van 2003 een bijzondere uitgave is geworden. Dat komt omdat de aanmelding van het 2.500ste lid bijna een feit is. Tijdens de jaarvergadering van onze vereniging op 23 april a.s. zal de naam van het 2.500ste lid bekend worden gemaakt. Vooruitlopend op dit heuglijke feit biedt Bert Gerestein ons, namens drukkerij ADZ, acht pagina's in vierkleurendruk aan. ADZ Vlissingen is al een aantal jaren de drukker van het mededelingenblad van de HKW en Bert Gerestein is de man die elk kwartaal de ingeleverde kopij en illustraties in de kolommen van De Wete giet. Om van dit kleurenkatern zo optimaal mogelijk gebruik te kunnen maken, heeft de redactie gekozen voor het thema 'heemkunst'. Vorig jaar hebben we de leden van de HKW opgeroepen eigenge maakt kunstwerk te laten zien. Een selec tie van deze creatieve uitingen kunt u in deze Wete bewonderen. Het 'gewone' werk heeft intussen ook niet stilgelegen: we hebben weer een groot aantal artikelen voor u geselecteerd. Deze Wete opent met het verslag van de gebeurtenissen in de eerste dagen van de Watersnoodramp van 1953. Dit jaar wordt veel aandacht besteed aan het feit dat een vernietigende stormvloed vijftig jaar gele den in het zuidwesten van Nederland heeft huisgehouden. De gevolgen van deze natuurramp waren verschrikkelijk. Op Wal cheren liep het niet zo slecht af als in andere delen van Zeeland, maar het is ook goed om het Walcherse verhaal te kennen. Bert Wennekes vertelt ons over een ge beurtenis die precies een eeuw geleden in Middelburg plaatsvond. Twee Zuid-Afri kaanse boerenleiders kwamen op bezoek om te vertellen over de boerenoorlogen en om geld in te zamelen voor hun strijd tegen de Engelsen. Het is tegenwoordig nauwelijks meer voor te stellen dat zo'n bezoek zoveel mensen op de been kon brengen. In deze jaargang van De Wete zetten we de serie boerderij-artikelen voort. Het is dit jaar zelfs het Jaar van de Boerderij. De heer K. Dekker uit Biggekerke vertelt over de geschiedenis van de boerderij waarop hij zelf heeft geboerd. Het was maar een 'of in d'n 'oek, volgens de heer Dekker, gelegen ten noorden van Hoogelande en Krommenhoeke, maar het is een interes sant verhaal geworden, waarin ook uitge breid wordt ingegaan op de vroegere bedrijfsvoering. Frans van den Driest vertelt kort iets over ringsteken op het ijs, naar aanleiding van twee kleine berichtjes in de Middelburg- sche Courant van 1847. In zijn rubriek 'Vadertje' vertelt hij over de beplanting rondom de boerderijen die veel snoeihout opleverde, musters genoemd. Vooral bak kers maakten hier gebruik van. De heer J.D. de Voogd uit Vlissingen schrijft in deze jaargang van De Wete over de straatspelletjes die hij en alle andere kinderen in het Veere van de jaren dertig van de vorige eeuw speelden. Velen van u zullen deze spelletjes wel herkennen. Wij nodigen u dan ook uit om te reageren. Het thema van de foto's op de voorkant van De Wete sluit bij het onderwerp aan: Walcher se spelletjes. De heer De Voogd begint met hoepelen en vliegeren. Het laatste deel van deze Wete is weer gevuld met de vaste rubrieken: Jan Zwe- mer bespreekt een boek over de beurt vaart, bestuurslid Lena Jobse schreef een verslag van de buitenheemse excursie (die

de Wete | 2003 | | pagina 4