yx Activiteiten en zelfportretten. Ook de vitrines met foto's en brieven gaven een goede indruk van de schilderes, een eigenzinnige vrouw die gewend was haar zin te krijgen en stuurs de wereld inkeek. De foto's gemaakt op latere leeftijd laten overigens een zachtere gezichtsuitdrukking zien. In het buitenland is men zeer enthousiast over Claire Bonebakkers werk. In Frankrijk en op Mallorca vindt men haar een goede tot zeer goede schilder. Ze heeft daar ook prijzen gewonnen. Kunstcritici in Nederland zijn verdeeld over de kwaliteit van haar werk. Sommigen spreken in superlatieven, anderen van 'weinig diepgang'. Claire Bonebakker zou niet baanbrekend en niet modieus zijn geweest, maar op de tentoonstelling was duidelijk te zien dat haar beste werk de tand des tijds heeft doorstaan en zeker de moeite waard is om te bekijken. L.J.S. Woensdag 29 januari 2003 Bedrijvigheid in Middelburg Aan de hand van foto's, oude facturen en reclameplaten maakt u een denkbeeldige wandeling door Middelburg langs bedrij ven, pakhuizen en winkels van de achttien de eeuw tot 1940. Uw gids is Toon Franken en hij wordt geassisteerd door Leo Holle- stelle. Franken is een enthousiast liefhebber van de geschiedenis van bedrijven en winkels in Middelburg. Hij schreef diverse artikelen in De Wete over de Middelburgse nijver heid, zoals over de margarinefabriek in de Seisstraat en over de ijzergieterij Bod- daert. Afzonderlijke publicaties van hem over industrieel erfgoed zijn onder andere Scheepswerven in Zeeland en Walcheren in het spoor van bedrijf en techniek waarin routes langs monumenten van bedrijf en techniek in Middelburg zijn opgenomen. Let op: het gaat om een denkbeeldige wandeling door Middelburg. Eventueel slechte weersomstandigheden spelen u dus alleen maar parten bij uw tocht naar de Zeeuwse Bibliotheek. Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg, aanvang 20.00 uur. Woensdag 12 maart 2003 Reis met schilderijen Op 12 maart 2003 houdt Joh. den Herder uit Serooskerke een lezing met als titel: 'Reis door Walcheren aan de hand van eigengemaakte schilderijen'. Ze zijn er nog, de schilders van het land schap. Den Herder is er een van. Hij kent nagenoeg alle mooie plekjes in Zeeland. Vele tientallen heeft hij er geschilderd. Tijdens de presentatie van zijn werk zult u een kunstenaar leren kennen die schildert uit liefde, verwondering en eerbied voor de natuur. De beelden van het Walchers heem aan de hand van dia's van werk van

de Wete | 2003 | | pagina 56