plaatsen langs de kust de dijken doorbra ken. Grote gebieden stroomden over. De Ramp heeft vele slachtoffers geëist in de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Zuid-Holland. In totaal verloren 1.835 men sen het leven. Circa 72.000 inwoners uit het rampgebied moesten worden geëva cueerd. Ook de materiële schade was groot. Dieren verdronken, woningen en boerderijen werden verwoest of zwaar beschadigd, land en gewassen werden onbruikbaar. De Watersnoodramp heeft diep in het leven van mensen ingegrepen. Het Zeeuws Archief zal aandacht aan de Watersnoodramp besteden met een ten toonstelling. Vanaf 28 januari 2003 is de expositie 'We dachten dat de wereld ver ging... Watersnoodramp 1953'te zien. Aan de hand van archiefstukken, voorwerpen en persoonlijke getuigenissen zal het ver haal worden verteld van de stormnacht, de ontreddering en de hulpacties. De tentoon stelling is te zien tot en met 7 juni 2003 van maandag tot en met zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. over de inpoldering van Noord-Waicheren gegevens en kaarten ingevoerd over de inpolderingsgeschiedenis van het 'eiland Vrouwepolder', zoals het in de veertiende eeuw wel werd genoemd. Er is een aantal nieuwe gegevens bekend geworden die een aanvulling op dit verhaal kunnen geven. Dit wordt gedaan aan de hand van akte 50 uit het Cartularium van Borsele. In die akte van 1474 bevestigt Karei van Bourgondië de lenen op Walche ren die Wolfaert van Borsele na de dood van zijn vader erfde. De opsomming van die lenen aan de hand van het register van het Graafschap Holland is opmerkelijk omdat zaken worden vermeld die een situ atie schetsen van 150 jaar vóór 1474. Voor het verhaal van Vrouwepolder is van belang dat in die akte de grenzen van het gebied worden opgesomd. Hoe de grenzen precies liepen kunt u lezen op de website onder de knop 'Nieuw'. Ook nieuwe gegevens over Duno zijn daar te vinden. Het adres van de website is www.inpoldering-noordwalcheren.com. Aanvullingen website Inpoldering Noord-Walcheren Bijna twee jaar geleden zijn op de website

de Wete | 2003 | | pagina 58