stede Sloeveer langzaam aan volliep. Het is me toen nog gelukt om de coupure met zakken zand te dichten en het schot in de duiker te laten zakken. De watertoevoer hield toen vrijwel op. Enkel was de duiker onderloops terwijl ook de nabijgelegen oude duiker niet potdicht bleek. Aan allen die hieraan hebben meegewerkt uiteraard mijn dank." Het gevolg was dat het water in de polder een meter minder hoog stond dan in de aangrenzende polders Nieuwer- kerke en Suzanna. Toen er echter die avond weer een hoge vloed kwam, bleek alle werk vergeefs te zijn geweest omdat het water over de ver- bindingsdijk met de Suzannapolder stroomde en als een zondvloed de polder verder onder water zette. Dijkgraaf De Vos: "Hoewel het me vrij vlug gelukte een pomp voor het doormalen te verkrijgen vonden de ingelanden het toch beter de natuurlijke lozing maar af te wachten daar het toen tertijd nog niet vaststond wie de kosten van droogmalen zou moeten betalen en het er alle schijn van had dat die door de ingelanden zou moeten geschieden. Ach teraf is natuurlijk gebleken dat we er beter aan gedaan hadden de pompen wel te nemen, maar dat was toen niet te zien." De dijk van de Oostwatering ten zuiden van Veere (ter hoogte van dijkpalen 49-50) op 1 februari 1953. Het zeewater is over de dijk geslagen en heeft de achterzijde van het dijk- lichaam beschadigd. (Foto les Lamain, Archief Polder Walcheren 1870-1953, inv.nr. 2790, foto 102) De schade voor de polder werd geraamd op 5.000 gulden. Binnendijk Zorgelijk was de toestand van de Veerse- dijk, de zogenaamde Poldersedijk, tussen de Polder Walcheren en de Oranjepolder. Deze binnendijk had een hoogte van slechts 2,15 meter NAP en werd als eer ste waterkerende binnendijk beschouwd. Doordat het inundatiewater over deze dijk liep, liep een gebied van 720 hectare onder water. Arnemuiden en Kleverskerke liepen onder. De dijk raakte hierdoor aan de achterzijde zwaar beschadigd. Het klei- verlies bedroeg ongeveer 2.000 kubieke meter. Van de vier duikers in deze dijk waren de schuiven niet dicht. Door de druk van het water werd een van de duikers weggeslagen, terwijl een andere zwaar beschadigd werd.

de Wete | 2003 | | pagina 9