De Wete weet het De Middelburg-Cantate, drie reacties Op de vraag van J. Looise in de vorige Wete naar de Middelburg-Cantate van componist Bosdijk (pagina 47) ontvingen we drie reacties. Mevrouw I. Keim uit Brielle reageerde als eerste. Zij vertelde dat de componist van den voor het stadhuis van Middelburg. De oudste foto van een aubade voor de oorlog hebben we bij deze reactie opgenomen. Mevrouw W.J.M. Braat-Jongepier uit Vleu ten en de heer J. Minet uit Middelburg kwamen met de tekst van de Middelburg- Bosdijk dirigeert tijdens de uitvoering van een aubade voor het stadhuis van Middelburg, in de jaren dertig. (Coll. I. Keim) de cantate A. (Bram) Bosdijk heette en dat hij haar oudoom was. Hij was geboren te Middelburg op 28 januari 1899 en gehuwd met Geertruida Cornelia Sara Reijers (ge boren te Middelburg op 16 februari 1898). Te Middelburg was hij onderwijzer aan de Rijksleerschool, later is hij onderwijzer in Domburg geworden. Hij overleed te Dom burg op 27 maart 1956. Ook stuurde mevrouw Keim nog drie foto's van aubades die onder leiding van Bosdijk zijn gehou- Cantate op de proppen. Mevrouw Braat heeft een schriftje, afkomstig van haar tante, mevrouw J.R Hogerheide-Snoep, waarin nog diverse coupletten van de can tate staan opgetekend. De heer Minet heeft een afdruk van het muziekstuk, afkomstig van mejuffrouw Hertogs. Zowel mevrouw Braat als de heer Minet hebben goede herinneringen aan de opvoering van het stuk, dat getiteld was 'Donderdag Marktdag'. Bosdijk was niet alleen de com ponist van de cantate, maar onder zijn lei ding werd het muziekstuk ook opgevoerd. Hij werd altijd bijgestaan door zijn vrouw, een onovertroffen pianiste. Zij hielp haar

de Wete | 2003 | | pagina 32