COAK en de Ramp Twee reacties Het speelgoedkraam Donderdags, dan gaan we naar de markt, Rennen langs de kraampjes, hard, héél hard. 't Ene laantje uit en 't and're in Dat is nu een spelletje naar mijn zin. Kruipen tussen benen, trappen op de tenen, Lopen tegen jassen, kijken in de tassen, Vliegen om de tentjes, lachen om de ventjes. Centen om te kopen hebben we niet, Daarom hebben we toch geen verdriet, Kijken, dat mogen we om niet! Al die zijden lapjes, niets voor mij, Maar dat éne kraampje, daar ben 'k bij. Daar ga ik naar kijken, reken maar, Daar ligt 't mooiste speelgoed naast elkaar. Boekjes met verhalen, hangertjes van kralen, Leuke theeserviesjes, fijne schooletuitjes, Mondharmonicaatjes, auto's en soldaatjes, Prachtige colliertjes, leuke port'monneetjes, Armbandhorloges, mooie verfdoosjes, Allerhande kleurtjes, lekkere odeurtjes, Centen om te kopen hebben we niet Daarom hebben we toch geen verdriet: Kijken, dat mogen we om niet. In De Wete's van oktober 2002 en januari 2003 stonden artikelen over de inzet van militairen van de COAK te Middelburg bij de Watersnoodramp van 1953. Op het laatste artikel kreeg de redactie twee reacties. Watersnoodkorps De eerste reactie is van de auteur van het artikel uit 2002 over de COAK, Jules Braat. Hij stuurde ons een interessant historisch document. Hierin doet de commandant van het Middelburgse garnizoenscommando, majoor J. Potteboom, gedetailleerd verslag van de verrichtingen van zijn mannen tijdens de eerste week van de Ramp. Hier volgt een verkorte versie van dit Verslag militaire bijstand watersnood van Com mandant 1 C.O.A.K. tevens Garnizoens commandant Middelburg. Het berust in het archief van het Dienstvak Militaire Admini stratie te Bussum. "Nadat de commandant om 7.50 uur terug was gekomen van zijn bezoek aan het fort Ellewoutsdijk, waar de munitievoorraad gevaar liep door het binnensijpelende water, besloot hij, na overleg met zijn meerdere, om honderd man officieren, onderofficieren en manschappen van het garnizoenscommando en de COAK ter beschikking te stellen van de Commissaris der Koningin. Ook werd besloten alle mili taire verlofgangers die op Walcheren waren, op te roepen. Een patrouille per jeep werd erop uitgestuurd om in Middel burg en omgeving alle verlofgangers op te roepen zich te melden in de kazerne. Om 11.35 uur kwam het eerste verzoek binnen om 25 man bij Kleverskerke in te zetten om daar zandzakken te vullen. Een half uur later volgde een verzoek voor de inzet van vijftig man bij de dijk van West- kapelle. Ook daar zandzakken vullen. In de middag, om 15.30 uur, kwam er een verzoek vanuit Arnemuiden. Dertig man

de Wete | 2003 | | pagina 36