Feiten en mededelingen t gebied vroeger ingedeeld werd. Na de kof fie zal de heer Maljaars dieper ingaan op de gebouwen. De schuur dateert van 1868 en het woonhuis van iets later. Een bijzon derheid is dat de heer Maljaars een tiende- paal gevonden heeft en hij wil deze paal in onze aanwezigheid terug (laten) zetten op zijn oorspronkelijke plaats! Er is hierover al contact opgenomen met het Waterschap Zeeuwse Eilanden. Voor ons een unieke gelegenheid om hierbij aanwezig te zijn. Hoe kunt u Klein Zeeduin vinden? Komend uit Middelburg neemt u de afslag Seroos- kerke (N287). Direct voorbij Green White (vroeger lepenoord) rechtsaf de Munnik- weg in. Doorrijden tot voorbij uitspanning Oranjezon die men aan de linkerkant pas seert en vervolgens de eerste weg rechts, de Lijdijkweg, inslaan. De eerste boerderij aan uw rechterhand is Klein Zeeduin. Boerderij Klein Zeeduin, Lijdijkweg 5 te Vrouwenpolder, aanvang 19.00 uur. Woensdag 4 juni 2003 Stadswandeling doorVeere Onder leiding van bestuurslid Tiny Polder man maken we een wandeling door deze mooie historische stad. Extra interessant om in 2003 Veere te kiezen is, dat we (onder voorbehoud) de Grote Kerk zullen kunnen bezoeken waar de Maquette van Veere 1813 te zien is. Een reden te meer om de kerk te bekijken is dat hij verbouwd gaat worden in 2003. De Stichting Nieuwe Muziek zal daarna de kerk in gebruik nemen. De voortgang van de verbouwing bepaalt het 'onder voorbehoud'. Een alter natief kan het stadhuis of een ander monu mentaal gebouw zijn. Verzamelen doen we voor De Campveerse Toren om 19.00 uur. Campveerse Toren, Veere, 19.00 uur. Noteert u alvast! Zaterdag 20 september 2003. De jaar lijkse buitenheemse excursie. Aanmelding 2.500ste lid De fraaie januari-Wete heeft het laatste duwtje gegeven: het 2.500ste lid heeft zich aangemeld en als u op pagina 41 kijkt, dan ziet u dat het aantal leden op 1 maart j.l. zelfs 2.511 bedroeg. Het 2.500ste lid is de heer E.P. Gideonse uit Middelburg. Hij is opgegeven door mevrouw N. Julianus-Koppejan. Tijdens de ledenvergadering van 23 april a.s. wordt de heer Gideonse feestelijk 'binnenge haald'. la, H Q %>im3 Is de Heemkundige Kring Walcheren nu met meer dan 2.500 leden een van de grootste heemkundige verenigingen van Nederland? Walcheren heeft al jaren een 'hoge heemdichtheid'. Een grote groep inwoners van Walcheren is lid van de heemkundige kring en dan hebben we het nog niet eens over de mensen die lid zijn van zusterverenigingen als Historische Vereniging Arnemuiden, de Oudheidkundi ge Kring Aldegonde in Souburg en de Stichting Cultuurbehoud in Westkapelle.

de Wete | 2003 | | pagina 41