Van de redactie Voordat ik u vertel waarover u in deze Wete kunt lezen, meld ik het grote nieuws dat het aantal van 2.500 leden is bereikt. Mogelijk heeft de januari-Wete met zijn fraaie kleurenpagina's enkele nog weife lende mensen overgehaald om alsnog lid te worden van de Heemkundige Kring Wal cheren, Bij een vereniging met zoveel leden, zoveel activiteiten en zo'n mooi tijd schrift wil toch iedereen horen! Over het heuglijke feit leest u meer op pagina 39. De april-Wete van 2003 heeft een zeer gevarieerde inhoud. We beginnen met het verslag van de viering van Koninginnedag in Veere 1960. J.H. Midavaine vertelt ons over een aparte activiteit, het bigvangen. Tine Visser schreef in een vorige uitgave van De Wete over bewaarscholen op Wal cheren. Nu belicht zij een Middelburgse onderwijzer die een Franse kostschool voor jongens hield. Daarnaast was deze David Borking actief binnen zijn vakgebied en had hij zitting in allerlei verenigingen. Richard Struijk uit Oostkapelle slaakt een noodkreet over de sloop van twee Jugend- stilgevels in zijn woonplaats. Helaas kun nen we geen actie meer ondernemen, het kwaad is al geschied. Het verhaal van de heer Struijk en de fraaie pentekening van de gevels laten zien hoe mooi de twee ogenschijnlijk eenvoudige gevels waren. De heer H. Hillebrand uit Middelburg schreef een verhaal over zijn grootvader die smid was op Brigdamme. Aan de hand van twee rekeningen vertelt de heer Hille brand over het werk van een smid, zo'n honderd jaar geleden. Het is een verhaal over centen en spijkers. Mevrouw O. Jacobs-Stroo uit Koudekerke vertelt in de serie van het Walcherse boer- derijenonderzoek over de in haar woon plaats gelegen boerderij Zuiderhoeve. Het 3öi W\C| \>im/ verhaal dat u kunt lezen, bevat maar een fractie van de vele gegevens die zij in de archieven over de geschiedenis van deze boerderij heeft gevonden. Hierna volgen het tweede deel over de Veerse straatspelletjes van de heer J.D. de Voogd, een 'Vadertje' van Frans van den Driest en de bespreking van de Domburg- cd door redactielid Roel Gabriëlse. Enkele mensen reageerden op de vraag in de vorige Wete over de Middelburg-Canta te en de heer Bosdijk, die het muziekstuk componeerde. Tot onze verrassing kwam de tekst van deze cantate tevoorschijn en ook worden er enkele feiten over Bosdijk zelf verteld. De tekst is zo leuk dat wij u die niet willen onthouden. Bovendien leg gen we in De Wete een unieke impressie van het vooroorlogse Middelburg vast. We ontvingen twee reacties over de inzet van militairen op Walcheren bij het herstel van de schade na de Stormvloed van 1953. Het was in die tijd echt alle hens aan dek. Behalve dienstplichtige militairen die een administratieve opleiding in de kazer ne in Middelburg volgden, werden ook de militairen die het weekend van de ramp thuis op Walcheren met verlof waren, inge schakeld. Aan de hand van het verslag van de toenmalige majoor van het garnizoens commando kunt u lezen hoe die inzet in z'n werk ging, en een van de 'geronselde' verlofgangers doet persoonlijk verslag. We sluiten deze Wete af met het overzicht van de activiteiten en we staan, zoals hier boven al is verteld, stil bij het heuglijke feit dat de HKW nu meer dan 2.500 leden heeft. Veel leesplezier! Leo Hollestelle

de Wete | 2003 | | pagina 4