Driewegen Korte wandeling door de geschiedenis van een boerderij te Serooskerke Waar begin je met de geschiedenis van een boerderij? Waar begin je met het ver haal van Driewegen, die grote boerderij aan de Boshoekweg in Serooskerke? Grond Misschien zou je kunnen beginnen met de grond. Wanneer je op het erf staat en uit kijkt over de uitgestrekte akkers, kun je duidelijk merken dat de boerderij hoger ligt dan het omringende land. De boerderij en het erf bevinden zich op een deel van de oude dijk, waarschijnlijk de oudste aaneen gesloten dijk tussen Veere en de duinen bij Oostkapelle. En je kunt vér kijken! Achter het huis strekt zich het land uit tot aan de Lepelstraat. En nog verder weg zie je de bomen van Oranjezon. Driewegen op de kaart van Hattinga, ca. 1750. De grond achter het huis is van een geheel andere samenstelling dan de grond vóór het huis; hier achter herinneren kleine schelpjes in de klei aan de zee, die tot in de dertiende eeuw nog het land achter deze oude dijk kon bereiken. Die vrucht bare grond, die eeuwenlang mens en dier aan voedsel had geholpen, werd in okto ber 1944 weer in het zoute zeewater ge dompeld. En tot ieders verbazing leverde de zilte grond in 1946 - nadat men in het late voorjaar zomertarwe en gerst had gezaaid - een prachtige oogst op. Nu, in 2003, worden er zes verschillende gewas sen verbouwd: tarwe, graszaad, aardappe len, uien, suikerbieten en cichorei. Schuur Zeker mag je bij het verhaal over Driewe gen de eeuwenoude schuur niet overslaan.

de Wete | 2003 | | pagina 20