Touristen: Very nice. Beautiful! Gids: Verder! Burger: Dames, heren, wacht toch even. Zie eens wat een monument, Wat een kant uit beeld'naars handen, Wat een gratie, ongekend! Touristen: No time! Gids: En hier, ladies en gentlemen, is de Abdij, gebouwd in... Hier woont de Com- missair van de Queen. Touristen: Very nice, beautiful! Gids: Verder. Burger: Dames, heren, wacht toch even, Laat de rust en de pracht van dit monu ment tot U doordringen! Gids: No time! [Declamatie] Als een zeldzame schat ligt het eeuwen oude plein der devoten, Van hoogrijzende muren omsloten, in een kostbare schrijn gevat. Wie hier langs is gegaan, toen de ochtend de aarde omzweefde En het boomloof het zonnegoud zeefde Wist, dat de tijd had stilgestaan. Hij zag er de vromen gaan in stil gepeins verzonken, Die hun hart den hemel schonken; Hij hoorde hun zangen tot zich komen. Gids: En hier is de Lange Jan. Deze toren is 84 m. hoog. In het carillon zijn 48 klokken. Het bovendeel wordt gerestaureerd. Touristen: Very nice - beautiful! Gids: Verder. Burger: Dames, heren, wacht toch even, Luister naar het klokkenspel, 't Is de schoonheid van het leven, Toe dan dames, hoor je 't wel? Touristen: No time! Lange Jan [zang] Klokkebeier, aldoor wij'er Over stee en veld, Gaat vertellen, met zijn bellen d'Uren zijn geteld. Hoor, het waait er en het zwaait er Door de luchten heen, O, hoe zingt het en hoe klinkt het Voor mijn hart alleen. [tekst] Och, wat zou een vreemd'ling horen Aan je zingend, klingend lied. Klanken, die ons oor bekoren Dag aan dag, hij kent ze niet. Voor hem ben je slechts 'een toren'. [zang] Klokkebeier, aldoor wij'er Van de hoge trans. Rijgt de dagen met zijn slagen Tot een jarenkrans. Hoor, het waait er en het zwaait er Door de luchten wijd Zingt van 't heden en 't verleden Van een nieuwe tijd. [tekst] Gids: En hier is de botermarket. Hier komen de boerinnen met de wooden shoes. Touristen: Very nice. Beautiful! De Botermarkt [tekst] Hier zit onder zware pilaren De roem van Zeelands welvaren: Met heerlijke boter, zo fris en gezond In goudgele stukjes, ze wegen een pond. Daarnaast staan de korven met eiers belaan Dat hebben de kippetjes voor ons gedaan. Ja, als die maar kaak'len, dan lacht de boerin, En wie hier komt kopen, die is haar vriendin. Kijk eens wat een aardig boertje Met dat lange broekje aan!

de Wete | 2003 | | pagina 36