onderwerpen en de publicatie Walcheren, Sporen uit het verleden (uitgegeven in 1996 in samenwerking met de Werkgroep Lokale Geschiedenis Middelburg), even eens op de website te zetten. De voorzitter dankt de webmaster, de heer L.M. Hollestelle, voor het vele werk aan de website. Voorzitter Hans Vader feliciteert het 2.500e lid, mevrouw E.P. Gideonse. (Foto Leo Hollestelle) - De commissie Veldnamen vordert gestaag met het verzamelen van de vroe ger gebruikte veldnamen van Arnemuiden, Kleverskerke, Grijpskerke, Sint Laurens en Oost- en West-Souburg. Recentelijk is besloten geen veldnamen te verzamelen van Nieuw- en Sint Joosland, Middelburg en Vlissingen. -Tijdens de jaarvergadering van april 2004 zal de HKW Cultuurfondsprijs voor de tweede keer worden uitgereikt. Een oproep tot aanmelding van kandidaten hiervoor zal in De Wete van oktober 2003 worden gepubliceerd. Ter beoordeling van deze kandidaten zal ook nu weer een des kundige jury worden samengesteld. - Verder is er een goede samenwerking met de Bond Heemschut en deze heeft zich vooral toegespitst op de plannen voor de aanleg van een rotonde bij kasteel Westhove en op het behoud van het gebouw van de Zeevaartschool aan de boulevard te Vlissingen. Het bestuur is van mening dat het geen kwaad kan de overheid er zo nu en dan aan te herinneren zorgvuldig met cultureel erfgoed om te gaan. - In oktober 2002 is er een bijeenkomst op locatie geweest te Domburg over de schil deres Claire Bonebakker in de vorm van een lezing in de Nederlands-hervormde kerk en een bezoek aan de tentoonstelling in het Marie Tak van Poortvliet-museum. - In het kader van het Jaar van de Boerde rij vinden ook enkele activiteiten plaats, namelijk op 28 mei 2003 een bezoek aan de boerderij Klein Zeeduin van de familie Maljaars te Vrouwenpolder en in het najaar van 2003 een lezing door de heer G.W. Smallegange. - Onze jaarlijkse wandeling zal dit jaar plaatsvinden in Veere en wel op woensdag 4 juni 2003, onder leiding van mevrouw C.N. Polderman en de heer P. Blom. - Ten slotte vermeldt de voorzitter nog de uitgave in kleur van De Wete van januari 2003. Het kleurenkatern is ons aangebo den door ADZ te Vlissingen ter gelegen heid van de aanmelding van het 2.500e lid van de HKW. Hij zegt drukkerij/uitgeverij ADZ, in de per soon van de heer G.J. Gerestein, nog maals hartelijk dank voor deze geste.

de Wete | 2003 | | pagina 46