Bijeenkomsten \>im/ Vader en mevrouw Polderman voor hun inzet voor de vereniging en wenst hun opvolgers succes bij hun werkzaamheden. Verder dankt hij ook de overige bestuurs leden, de leden van de redactiecommissie, de activiteitencommissie en de veldnamen- commissie voor de vele werkzaamheden voor de vereniging. De heer Vader dankt de heer Van Houte voor zijn lovende woorden. 12. Sluiting Niets meer aan de orde zijnde sluit de heer Vader de vergadering om 20.55 uur. W.L. Valckenier von Geusau-Brouwer, secretaresse Evenals voorgaande jaren werd na de pauze een programma met verhalen in dialect uit Walcherse dorpen gebracht. Ditmaal was Noord-Walcheren aan de beurt. De bijdragen werden geleverd door de dames Mesu en Kesteloo. Reis met schilderijen Op 12 maart 2003 hield Jo den Herder uit Serooskerke een diapresentatie van door hem vervaardigde schilderijen over diverse Walcherse onderwerpen. De presentatie had als titel: 'Reis door Walcheren aan de hand van eigengemaakte schilderijen'. Het was een genoeglijke avond. Een aardige anekdote over zijn geboorte dag luidde de presentatie in. Jo den Her der is in 1926 in Dishoek geboren, 'mee knienen as buren' (hij mocht er de hele avond namelijk graag een mondje Wal- chers 'deuhooje'). Vader had met moeder afgesproken dat als de bevalling zou nade ren, zij een wit laken uit het raam zou han gen. Vader zag vanaf de duinen het lang verwachte stuk textiel wapperen en toog spoorslags richting huis, daarbij en pas sant palingen en hazen vangend en eieren rapend. Met laarzen vol paling, een haas in de hand en eendeneieren onder zijn hoed sprak hij tot de jonge boreling: "Dat jie in je leven net zó vee heluk mag as ik van- daehe!" Dat Den Herder zich gelukkig prijst juist op Walcheren te zijn geboren en geto gen, bewijzen zijn vele schilderijen, die hij met veel trots en gevoel voor humor aan het ruim zeventigkoppige publiek presen teerde. Met gepaste bescheidenheid beleed hij voor zijn gehoor dat, hoe goed hij ook zijn best deed de mooie Walcherse natuur te schilderen, "zo goed als de Here het kan, kan niemand. Ere aan Hem." Voor de pauze trakteerde Den Herder zijn publiek op schilderijen, aquarellen en pen tekeningen van onderwerpen uit Veere en omliggende dorpen, na de pauze stonden Middelburg en Vlissingen centraal. De meeste pentekeningen zijn als ansicht kaart uitgebracht voor de relaties van de machinefabriek waar Den Herder ooit directeur van was. Meer dan 32 jaar zijn diens tekeningen van Walcheren zodoende

de Wete | 2003 | | pagina 48