Activiteiten jaren later worden teruggekocht. De heer Maljaars vertelde over het leven van zijn vader en grootvader. Goede en slechte tij den volgden elkaar op. Het rendement van de bedrijfsvoering nam toe door het gebruik van kunstmest en door de mechanisatie. Na de laatste herverkaveling van enkele jaren geleden liggen alle landerijen nu rond de boerderij. De zoon van de heer Maljaars bewerkt 27 hectare. Dat is te wei nig om een rendabel bedrijf te runnen, maar hij werkt ook op de buitenplaats Zee duin, en de minicamping naast de boerde rij levert inkomsten op. Deze bijeenkomst op locatie was zeer Oud-voorzitter Hans Vader en de heer Mal jaars plaatsen het tiendpaaltje terug op zijn oorspronkelijke plaats, op de hoek van de Koningin Emmazueg en de Lijdijkiueg. Leden van de HKW kijken toe. (Foto Leo Hollestelle) geslaagd. In het Jaar van de Boerderij hebben we met eigen ogen een mooie boerderij met een interessante geschiede nis van dichtbij kunnen bekijken én we zijn getuige geweest van een heemkundige gebeurtenis. Dat de tiendpaal nog lang op zijn plaats mag staan! Leo Hollestelle Zaterdag 20 september 2003 Met de Heemkundige Kring Walcheren naar de Drie Vlaanderens Walcheren en Zeeland zijn economisch, geografisch, taalkundig en historisch voor al gevormd door de aanwezigheid van de in de Middeleeuwen meest belangrijke twee Nederlandse provincies: eerst Vlaan deren, later Brabant. Maar onze Zeeuwse taal is zodanig aan het Vlaams verwant dat wij in wezen deel uitmaakten van Vlaande ren. Zeker tot de Scheiding tijdens de Tachtigjarige Oorlog, waarbij de Republiek haar onafhankelijkheid bevocht, en de bewoners van de 'andere' Nederlanden Spaans, Oostenrijks, Frans, weer even Nederlands werden en vervolgens evolu eerden tot het huidige België. Vlaanderen raakte in 1648 al Zeeuws- Vlaanderen kwijt, vooral omdat het onaf- 1Q

de Wete | 2003 | | pagina 51