Laat het De Wete weten Marokkaanse krijgsgevangenen in het kamp voor krijgsgevangenen in Kou- dekerke hebben gedurende de Tweede Wereldoorlog Marokkanen gevangen geze ten. Ad van Dijk uit Vlissingen vraagt zich af in welke periode dat kan zijn geweest. Hij heeft kunnen achterhalen dat ze in ieder geval op 20 augustus 1943 al in Vlis singen waren. Op 19 juli 1944 werden ze door de familie Van Dijk voor het laatst gezien. Andere bronnen noemen 8 oktober 1944, toen ze gezien zijn tijdens het werk aan een noodbruggetje over de uitge- schuurde tankgracht. Later zijn ze afge voerd naar een kamp in het Duitse Kassei en in april/mei 1945 werden ze gedemobi liseerd. Ad van Dijk stuurde een foto mee die in 1943/'44 is gemaakt door Albert Meerholtz met een candid camera vanach ter een leeuw van de Leeuwentrap in Vlis singen. De kleine jongen links is Anton Koolwijk, die de Duitse schildwacht moest afleiden maar door de soldaat wordt weg gestuurd. De Marokkanen zijn vanuit hun kleine kamp bij Koudekerke op weg naar het Grote Strand om aan de kustversper- ringen te werken. De voorste krijgsgevan genen hebben de fotograaf in de gaten. Uw reactie kunt u kwijt bij de redactie. Schilder Thienhaus Kersvers HKW-lid Kees Cornelisse uit Rot terdam (geboren en getogen in Middel burg) zou graag vernemen of iemand iets weet van het leven en de werken van de schilder R. Thienhaus, die in 1926 op Wal cheren werkte. In die tijd vervaardigde hij in ieder geval een doek waarop een oude Walcherse boer (in klederdracht) aan een tafel zit en in een bijbel kijkt. Naast hem staat een jonge vrouw in Walcherse kle derdracht. Die vrouw (een meisje in feite, want ze telde nog maar achttien lentes) was Cornelisse's schoonmoeder, Adriana Hendrika Koole-Vos, die leefde van 1907 tot 2002. Zij kreeg voor haar poseren een fraai getekend portret dat nu in het bezit van de familie Cornelisse is. Thienhaus is later (vermoedelijk) naar België vertrokken, maar wat zijn nationaliteit was is niet bekend. Wie meer weet over deze kunste naar, zijn leven en zijn werken, kan contact opnemen met de redactie van De Wete.

de Wete | 2003 | | pagina 42