42 der onderzoek. In 1858 was Willem Phoe nix Vis (1818-1879) eigenaar van de bui tenplaats Molembaix. Hij had de buiten plaats geërfd na het overlijden van zijn ouders in 1853, Cornelis Vis en Peronne Constance Boddaert. Uit de kadastrale legger van Grijpskerke (kadastraal sectie C, nummers 126-128) blijkt dat de jonge Vis in de jaren daarna enkele veranderin gen aan de buitenplaats doorvoerde. Uit het opschrift op de voet van de linkerhek- paal blijkt dat hij toen ook de nieuwe hek- palen heeft laten maken. Het is inderdaad opmerkelijk dat hij daarvoor een Utrechts bedrijf inhuurde en niet het bedrijf van zijn neef, Willem Reinbrand Boddaert. Deze was in 1850 oprichter van de ijzergieterij Boddaert en Van Rentergem te Middel burg. Mogelijk heeft dit alles te maken met Suzanna Cornelia Frederika van Romondt, met wie Vis in 1854 in Zeist in het huwelijk trad. Klein Zeeduin In het verslag over de excursie naar de boerderij Klein Zeeduin te Vrouwenpolder, gepubliceerd in De Wete van juli 2003, staat dat Abraham Maljaars in 1884 als pachter op de boerderij kwam wonen en Bezoek aan de fraaie boerderij Klein Zeeduin met zijn karakteristieke oude schuur door leden van de HKW op 28 mei 2003. (Foto Leo Hol- lestelle) werken en dat zijn zoon Willem in 1921 de boerderij kocht, samen met 14 hectare. Abrahams zoon heette echter Adriaan en hij kocht de boerderij met 25 hectare grond, waarvan zeven naar een broer gin gen (pagina 48, rechterkolom). Overigens ligt de boerderij in het uiterste puntje van de Goedepolder. Blikken van de Zeevaartschool Ad van Dijk uit Vlissingen weet iets meer te vertellen over de herkomst van de bena ming van de leerlingen van de Zeevaart school te Vlissingen. In het artikel over zijn 'carrière' aan deze opleidingsschool voor zeevarenden in de juli-Wete, noemt auteur A.R. Koppejan de leerlingen "blikken". Hij gaf daarbij aan dat hij over de herkomst van de benaming 'blik' twee versies kent. De eerste heeft te maken met het lopen met lege blikken aan de benen tijdens de ontgroening. De tweede heeft te maken met de afbeelding van een 'blikken' zeilschip op de petten van de zeevaartscholieren.

de Wete | 2003 | | pagina 44