<u\ V/ Feiten en mededelingen krijgen, en mede vanuit die positie bekleedt hij vanaf de veertiende eeuw de functie van dijkgraaf van de Vijf Ambach ten en is hij lid van het waterschapsbe stuur van Walcheren. Vanaf de dertiende eeuw treedt de abt op als raadsheer van de graaf van Holland en Zeeland, en wan neer in de vijftiende eeuw de Staten van Zeeland ontstaan, gaat hij ook daar deel van uitmaken, evenals van het dagelijks bestuur van Zeeland: het college van pre laat, eerste edele en de stad Middelburg. Aan de meeste van deze onderwerpen uit de geschiedenis van de abdij zal in de lezing aandacht worden besteed. Aula Zeeuwse Bibliotheek te Middel burg, aanvang 20.00 uur. www.hkwalcheren.nl De website van de HKW valt steeds meer internetgebruikers op. In de eerste helft van dit jaar werden de verschillende pagi na's van de website al meer keren beke ken dan in het hele jaar 2002. In de zomermaanden is de website uitge breid met twee nieuwe themapagina's. De pagina over hekpalen van boerderijen en voormalige buitenplaatsen op Walcheren is het artikel van Frans van den Driest, gepu bliceerd als 'Vadertje' in De Wete van juli van dit jaar, maar dan aangevuld met nog meer foto's. De themapagina over het tiendrecht en de tiendblokken op Walche ren is gemaakt naar aanleiding van de her plaatsing van een oude tiendpaal op de hoek van de Koningin Emmaweg en de Lijdijkweg in Vrouwenpolder. Hierover is ook in de vorige Wete geschreven. De Popperoute is uitgebreid met een kaart waarop de route staat aangegeven. Deze kaart kan worden gedownload of geprint, zodat de (fiets)tocht goed te volgen is. HKW-Cultuurfonds Sinds 1999 kent onze kring de driejaarlijk se HKW-Cultuurfondsprijs. In 2001, tijdens de jaarvergadering, werd deze prijs voor de eerste maal uitgereikt. Winnaar was Frans van den Driest uit Serooskerke. Het is de bedoeling dat de prijs in 2004, tijdens de eerstkomende jaarvergadering van de kring in april, voor de tweede keer wordt uitgereikt. Het bestuur van de Heemkundige Kring Walcheren roept u daarom nu alvast op kandidaten voor te dragen voor deze prijs. De voordracht moet vergezeld gaan van een bijlage met de persoons- en adresge gevens van de kandidaat en een korte beschrijving van diens verdiensten. De voordracht dient te voldoen aan het Regle ment toekenning prijs HKW-Cultuurfonds. De tekst van dit reglement kunt u lezen op de website van de HKW. De juryleden zijn: ir. P.C. Dekker, namens de Bond van Nederlandse Architecten, afdeling Zeeland, drs. A.P. de Klerk, consu lent regionale geschiedbeoefening bij de

de Wete | 2003 | | pagina 47