Consulent streektalen Sinds 1 mei van dit jaar is Veronique de Tier als nieuwe streektaalconsulent in dienst bij de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ). Als u een dialectologi- sche vraag heeft over het Zeeuws of iets meer wilt weten over bepaalde uitdrukkin gen, dialectwoorden of het dialect in het algemeen, dan kunt u contact met haar opnemen. Zij is twee keer per week te bereiken in het kantoor van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland (SCEZ), Groen markt 13 te Middelburg, tel. 0118-670883 of per e-mail: v.de.tier@scez.nl. Werkgroep Heraldiek Zeeland In april 2003 is de Werkgroep Heraldiek Zeeland (WHZ) opgericht. De WHZ ope reert als werkgroep onder de vleugels van de Stichting Genealogisch Centrum Zee land te Middelburg. De werkgroep heeft als doelstelling de Zeeuwse heraldiek te registreren en te beschrijven. Om deze doelstelling te berei ken worden authentieke bronnen ontsloten waarin zich zegels/wapens bevinden. De werkgroep behandelt niet alleen familie wapens maar richt zich ook op overheids- heraldiek. Het onderzoeksgebied beslaat de periode van de Middeleeuwen tot heden. Naast de doelstelling wordt ook nagestreefd om als vraagbaak te dienen voor eenieder met vragen over heraldiek. In de toekomst zullen ook cursussen wor den gegeven voor geïnteresseerden. Bent u geïnteresseerd in de (Zeeuwse) heraldiek, laat u dit dan weten. Mocht u weten waar zich - buiten de provincie Zee land - Zeeuwse zegels bevinden, dan hou den wij ons zeer aanbevolen. Het secretariaat van de WHZ is te berei ken via Postbus 164, 4330 AD Middelburg, tel. (tijdens kantoortijden) 0118-475320 of e-mail: info@ngb-nl.com. Aanvulling website Inpoldering Noord-Walcheren De website over de inpolderingsgeschiede nis van het noorden van Walcheren bevat nieuwe gegevens over het ontstaan van Vrouwenpolder, in voorgaande eeuwen ook Vrouwepolder genoemd. Vrouwepolder werd in de dertiende eeuw gesticht op een hoogliggend schor. Ten zuiden van dit schor lag het Waleke, een deel van de Zwene. Deze zeearm verbond de Noordzee met wat nu het Veerse Meer heet. Even na 1293 werd er een dam gelegd in het Waleke naar de Boonepol der, evenwijdig en westelijk van de latere Vrouwediek. Deze nieuwe dam verbrak niet alleen de verbinding met de Noordzee maar vormde ook de grens tussen de Oostwatering en de Vijf Ambachten. De topografische kaart van vóór de ruilverka veling laat zien dat de aanslibbing in wat later de Goedepolder heet, tegen deze nieuwe dam vanuit het westen plaatsvond. De informatie hierover is te vinden via www.inpoldering-noordwalcheren.com. Via het menu van de website klikt u achtereen volgens op 'Inhoud', 'Inpoldering Rijns burg', 'Goedepolder'.

de Wete | 2003 | | pagina 50