Pieter Verhage Wie kende niet Pieter Verhage? Hij werd boer Piet genoemd en was vanwege zijn dracht een markant persoon. Zijn jeugd bracht hij door in zijn geboortedorp Melis- kerke, later ging hij in Sint Laurens wonen, waar hij een gezin stichtte. Toen hij met pensioen was, zat hij in de zomer vaak op een tuinbankje voor zijn huis aan de Noordweg en op donderdag was hij op zijn gele klompen vaak op de Markt in Middel burg te vinden. Zelfs tijdens de warme zomer van 2003 sloeg hij de Middelburgse marktdag niet over. Men kon hem ook uit schilderen bij het ringrijden in Middelburg, Gapinge, Serooskerke, Veere en Vrouwen polder. En zondags was hij een beziens waardigheid wanneer hij in de Oostkerk in Middelburg de kerkdienst bijwoonde. In 2000 deed hij mee aan het project 'Hon derd Zeeuwse Portretten'. Honderd Zeeu wen werden in beeld gebracht. De inter views en foto's werden gebundeld tot een boek. Het portret van Pieter Verhage prijk te op de omslag van dit boek. Hoeveel foto's zullen er niet van hem zijn gemaakt? Hij was ongetwijfeld een van de meest fotogenieke personen van Walcheren. De laatste jaren van zijn leven bracht hij door in het zorgcentrum Jacob Roggeveen in Middelburg. Op 14 oktober 2003 over leed Pieter Verhage op 93-jarige leeftijd. Boer Piet, de laatste der mohikanen! En dan komt onwillekeurig de vraag op hoe lang het nog zal duren tot de laatste vrouw in de Walcherse dracht komt te overlijden. In de winter van 1987/'88 maak te L. Minderhoud uit Westkapelle een tel ling. Hij telde voor Walcheren én de Noord oostpolder 1.005 vrouwen in klederdracht. Hoeveel zullen er nu nog zijn? Misschien wordt het weer eens tijd voor een telling! Frans van den Driest Pieter Verhage was de laatste man op Walche ren in streekdracht. Hij overleed in oktober 2003. Noten 1. Laken, wollen stof met viltig oppervlak. 2. Pilo, grove stof, halflinnen, halfkatoen.

de Wete | 2004 | | pagina 26