Laat het De Wete weten die in de barakken aan de rechterkant van het huis hadden gezeten, waren toen al richting Duitsland afgevoerd. Toen het water kwam, werd Buijs senior samen met de andere gevangenen geëvacueerd naar een schooltje in Koudekerke. Vandaar wer den ze vrijgelaten. 1 Schilder Thienhaus Op de oproep in de vorige Wete, op ver zoek van de heer Cornelisse uit Rotter dam, kwam een reactie binnen van de heer H. Dekker uit Middelburg. Hij vertelde ons dat in een Duits schilderslexicon uit het eerste kwart van de twintigste eeuw staat vermeld dat Rudolf Thienhaus in 1873 is geboren in Engelskirchen en dat hij schilder en lithograaf in Berlijn is geweest. In het stadsmuseum van Berlijn waren vóór 1940 stillevens van hem te zien en in een kerk in Berlin-Schönberg bevond zich een geschilderd Avondmaal. Mogelijk zijn deze schilderijen tijdens de Tweede Wereldoorlog verloren gegaan. Thienhaus is vermoedelijk in 1939 over leden. Hij heeft in de jaren twintig van de vorige eeuw in Zeeland gewerkt en heeft in de jaren 1926 tot en met 1929, tijdens de zomerperiodes, in Middelburg, Veere en Zierikzee veel stadsgezichten en de meest markante gebouwen vastgelegd in litho's en potloodtekeningen. De heer Dekker is in het bezit geweest van een litho van het stadhuis te Veere en een potloodtekening van een hoekje in de Mid delburgse abdij, beide van de hand van Thienhaus. Hij had ze gekregen van zijn schoonouders die in Veere woonden. Op veilingen komt men nog regelmatig litho's van Thienhaus tegen. Omdat het papier doorgaans sterk vergeeld is, heb ben ze aan waarde ingeboet. Om die reden heeft de heer Dekker zijn twee litho's doorverkocht. Olieverfschilderijen van de Duitse kunstenaar is hij nog nooit tegengekomen. De heer Dekker sluit zijn reactie af met de volgende zin: "Afgaande op de zeer vlot- realistische uitvoering van de tekeningen en litho's neem ik aan dat hij toch wel een zeer goede tekenaar/schilder moet zijn geweest." Wapenbord Sinds enkele jaren is Frans van den Driest uit Serooskerke in het bezit van een hou ten paneel waarop 21 wapens voorkomen (negentien Walcherse gemeentewapens, het wapen van de Polder Walcheren en dat van Zeeland). Het wapen van Middelburg staat centraal. Het schild rust tegen de borst van een enkelkoppige adelaar. Alle andere wapens staan om het Middelburgse wapen heen. Boven alle schilden is een eenvoudig kroontje afgebeeld, terwijl het Middelburg se wapen de keizerlijke kroon draagt. Het schild van de Polder Walcheren staat linksboven afgebeeld en dat van de provin cie Zeeland rechtsboven. Deze twee schil den zijn groter dan de andere.

de Wete | 2004 | | pagina 37