Reacties Wie weet meer over dit wapenbord? (Foto Frans van den Driest) De wapens staan niet afgebeeld in de ori ginele kleuren. Er is gebruik gemaakt van de kleuren zwart, goud en oranje/bruin. De afmeting van het paneel is 54 x 62 cm en het zit in een gefineerde mahoniehou ten lijst. Rechtsonder staat de naam van de maker en het jaartal. Het paneel is van de hand van de Veerse schilder, schrijver en regis seur Wim Abeleven (1903-1967). Hij is vooral bekend geworden door zijn open luchtspelen, die hij samen met zijn vrouw Mien Abeleven-Labberton (1906-1980) schreef en regisseerde. Het jaartal op het paneel is (19)31 Weet iemand waarvoor dit paneel is gemaakt en waar het heeft gehangen? Uw reacties kunt u doorgeven aan de redactie. Straatspelletjes in Veere De heer B. Mosselman uit Barendrecht reageerde op de serie over de Veerse straatspelletjes in de vorige jaargang van De Wete. Daarin schreef J.D. de Voogd in vier afleveringen over de vele spelletjes die de kinderen in het Veere van zo'n zeventig jaar geleden speelden. De heer Mosselman: "Voor zover mijn vrouw en ik het ons kunnen herinneren werden alle beschreven spelletjes ook in Middelburg en Koudekerke gespeeld. Ik neem dus aan op geheel Walcheren. De meeste spelletjes wellicht in geheel Neder land. Dus niet specifiek voor Veere. Maar dat zal bij de beschrijving van de spelle tjes, naar ik aanneem, ook niet de bedoe ling zijn geweest. Over het spelletje kuutje slok wil ik nog vertellen dat wij dit spel in Koudekerke op het Groentje speelden. Het kuutje was tegen de muur van de muziektent. Wij speelden dit spelletje overigens met zwart witte speelbonen. We speelden ook met een grote groep kappelekoeris (opgeschreven zoals ik me de naam herinner). Iemand stond tegen het hek rond de kerk als bok. Er werd op zijn rug gesprongen. Degene die op de rug zat, riep: "Kapmes", "Lepel", "Schaar" of "Kiet". Achter zijn rug gaf hij met de hand een kapmes, een lepel, een schaar of een

de Wete | 2004 | | pagina 38