worden gehouden door Tiny Polderman. Zij doet in dat kader een beroep op u. Kent u in uw omgeving of streek mensen die boeiend over hun leven kunnen vertellen? Kent u mensen die willen en kunnen ver tellen over een van de onderwerpen van de leemtelijst, bijvoorbeeld over oude, ver dwenen ambachten, de komst van water leiding en elektriciteit, loodsdiensten, red dingswezen, industrialisatie, de opkomst van het toerisme, jeugdcultuur of minder heden? Deze maand, januari, wil de pro grammamaakster aandacht besteden aan 'de winters van vroeger', over wintergebrui ken, maar ook over de ijs- en sneeuwpret. U kunt contact contact opnemen met Omroep Zeeland (tel. 0118-499900). Meer over het project kunt u lezen op de website www.ooggetuigen.nl, waar u ook de leemtelijst kunt bekijken. de academie speelde in hun succes. De tentoonstelling is geopend van dinsdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Depot van het Zeeuws Archief Wilt u nu eindelijk wel eens weten hoe een archiefdepot eruitziet en welke schatten er allemaal verborgen liggen? Kom dan op dinsdagmiddag 3 februari 2004 naar het Zeeuws Archief en laat u verrassen. Onder deskundige begeleiding mag u tussen twee en drie uur een wandeling langs vijftien kilometer archief maken. Deze exclusieve rondleiding wordt georganiseerd door het Zeeuws Archief in samenwerking met de Zeeuwse Volksuniversiteit en is gratis. U dient zich wel van tevoren op te geven bij het ZVU-bureau te Middelburg, tel. 0118-634800 of vu-zeel1 @csnet.nl Topstukken van de Teeken Akademie Aan de Middelburgse Teeken Akademie hebben vanaf de oprichting in 1778 tot de sluiting in 1867 vele honderden leerlingen een opleiding gevolgd. Onder de docenten en bestuursleden bevonden zich succes volle kunstenaars als J. Perkois, A. Schou- man en A. Meertens. Leerlingen als J.P. Bourjé, P. Gaal, C. Kimmel, J.H. en B.C. Koekkoek, M. en W. Pauwelsen, J.H. Reij- gers, W.J. en J. F. Schütz en C. Zwigtman kregen nationale en soms zelfs internatio nale bekendheid. In het Zeeuws Museum te Middelburg is van 17 januari tot en met 28 februari 2004 de tentoonstelling Top stukken van de Teeken Akademie' te zien, gewijd aan de beste werken van deze 'Middelburgse Meesters'. De tentoonge stelde prijspenningen en prijsboeken geven meer inzicht in de belangrijke rol die Kijkje in de keuken Vanaf 30 januari 2004 is in het Zeeuws Archief de tentoonstelling 'Aan tafel! Een kijkje in de keuken van het Van de Perre- huis' te zien. Het archief is gehuisvest in het achttiende-eeuwse stadspaleis van de familie Van de Perre. De tentoonstellings ruimte is ingericht in de voormalige keuken en wijnkelders van dit pand. Het is dan ook de bedoeling de keuken, waar de authen tieke keukenkast en het aanrecht zich nog steeds bevinden, te herinrichten zoals het geweest zou kunnen zijn in de tijd van Johan Adriaen van de Perre. In de vitrines kunt u weer genieten van de archiefstuk ken die het Zeeuws Archief in huis heeft: handgeschreven kookboekjes, huishoud boekjes, recepten, rekeningen van feest malen, prachtige menukaarten, tekeningen van tafelschikkingen, enzovoorts. Bij de

de Wete | 2004 | | pagina 49