De rotonde bij kasteel Westhove nog één schoolgaand meisje in Staphorst in dracht. De vraag is of ze dit zal volhou den als ze naar de middelbare school gaat. De op een na jongste in de dracht van Staphorst-Rouveen is 25 jaar ouder. Aan de hand van de leeftijd van de jongste draagster kan men per dracht ongeveer inschatten hoe lang deze nog zou kunnen voortbestaan. Wat Walcheren betreft, zal mogelijk (hopelijk?) de laatste draagster pas over vijftien a twintig jaar bekend zijn. Piet Minderhoud Met dank aan iedereen die informatie heeft verstrekt en aan de vele tellingen heeft meegewerkt. Bij onderzoek naar gegevens zoals hierbo ven vermeld, komt altijd tegenstrijdige informatie voor. Er kunnen dus op sommi ge punten afwijkingen zijn. De bijdragen van Frans van den Driest en Piet Minderhoud zijn ook te lezen en te bekijken op de website van de HKW: www.hkwalcheren.nl/streekdracht.htm. Noten 1. Inclusief 24 Arnemuidse dracht. 2. De plaatsen op de Noord-Veluwe waar streekdracht wordt gedragen, omvatten onder andere de gemeente Nunspeet, de dorpen Olde- broek, Oosterwolde, Doornspijk, Mierden, 't Harde en (in Overijssel) de stad Kampen. Westhove bij Oostkapelle is in Midden- Zeeland het enige kasteel in klassieke zin dat is overgebleven. In een besluit van 27 december 1999 benadrukte de staats secretaris het grote cultuurhistorische belang door de gebouwen met de daarbij behorende terreinen tot monument te ver klaren. In artikel 34A van het Bestem mingsplan Buitengebied van de gemeente Veere wordt de opvatting van de staats secretaris onderschreven. Nog onlangs verleende de rijksoverheid een aanzienlijke subsidie ten behoeve van restauratiewerk zaamheden die thans worden uitgevoerd. Parkeerproblemen Westhove en omgeving is, mede door de aanwezigheid van het Zeeuws Biologisch Museum (ZBM), in toeristisch opzicht een zeer aantrekkelijk gebied. In de loop der jaren namen de parkeerproblemen in het gebied dan ook sterk toe. In een bestuursovereenkomst tussen de provincie Zeeland, het Waterschap Zeeuw se Eilanden en de gemeente Veere (ont werp 28 februari 2000) werd overeengeko men naast het kasteel Westhove aan de Wulpendreef een parkeerterrein aan te leggen voor ongeveer driehonderd auto's. Via een vrij lange uitweg zou dit terrein moeten aansluiten op een rotonde, die in het zichtveld van kasteel Westhove op de Domburgseweg zou worden aangelegd en waarop ook de Westhovenseweg zou uit komen. Die rotonde zou tevens moeten dienen als markering van een 80- naar

de Wete | 2004 | | pagina 30